Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így bekerülhetek orvosira?

Így bekerülhetek orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már több, mint egy éve eldöntöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Most voltam tizedikes és a célomnak megfelelően kémia-biosz fakultációt vettem föl. Kilencedikben és tizedikben is jártam egy biosz érettségi felkészítőre (mindkét évben én voltam a legfiatalabb a csoportban...).

Eddig minden évben jeles, sőt kitűnő voltam kémiából és bioszból is. Ennyit arról, hogy eddig hogyan próbáltam készülni.

Most nyáron gondoltam rá, hogy átismétlem a kémiát (és esetleg a biosznak azon részeit, amire nem emlékszem annyira), azért, hogy ne teljes emlékezetkieséssel kezdjem el a faktokat szeptemberben. Októbertől kémia érettségi előkészítőre fogok járni.

A probléma az, hogy nem nagyon van időm kémiázni, mivel most kezdtem el KRESZ-t is tanulni. Valamint anyukám nagyon sok programot talál ki, amikre én szívesen elmegyek, nagyon jó túrázni, várost nézni, stb, de folyton ott van egy kis bűntudat is bennem, hogy még elő sem vettem a kémia tankönyvet. És persze szeretnék pihenni is, most, hogy végre nyár van...egész tanévben keményen dolgoztam, kitűnő lettem, lett egy nyelvvizsgám és egy ECDL bizonyítványom is. Jól esik a semmittevés és a kirándulgatás.

Szerintetek felvehetnek orvosira akkor is, ha ezt a nyarat még nem áldozom be felkészülésre, csak a következőt? És mennyire fognak az alapok előkerülni fakton?


Bocsi, elég hosszú lett.

17/L



2017. júl. 11. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy felvehetnek orvosira, nyugodtan kirándulj, amíg teheted, mert ha egyszer felvesznek, akkor aztán tényleg nem lesz időd. Ne legyen emiatt bűntudatod, rengeteg időd van még kémiázni az érettségiig.
2017. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem leszek népszerű:

ez eléggé gyerekes kérdés, a kifejtés pedig különösen.


Nem attól fogsz bekerülni az orvosira, hogy nyáron kémiázás helyett várost jártál, vagy mást csináltál. Ez egy gyerekes bűntudat, amit el kellene felejteni.


Nem egész nap, meg egész nyáron kell tanulni, hanem úgy kell tanulni, hogy megértsd és tudd, és nagyon jól kell megírni az emelt érettségiket.


Szóval ne azon kattogj, hogy basszus most túráztam és nem tudtam kémiázni, mert ez így hosszú távon egyenes út szanatóriumba.


Legyél határozott, legyél nyitott, elsősorban az anyag érdekeljen, az összefüggések, és ne a magolás.


A tanulásnak eléggé eltérő a görbéje, be lehet kerülni az egyetemre napi 1 óra tanulással, és el lehet bukni a felvételit napi 10 óra tanulással is.


Ez azon múlik, hogy mennyire tudod okosan felhasználni az idődet, és mennyire érdekel az anyag, mennyire vgy hajlandó a tankönyveken kívül más szakkönyvet olvasni, gyakorolni stb.


Azt már nem mondom, hogy bekerülni még nem jelent semmit, nyilván az az egyik cél.


Ez a kérdés kiírás azért történt, hogy majd mi válaszolók feloldozunk, és megnyugtatunk. Gondolom azt akarod hallani, hogy igen, attól még sikerülhet. Ne a lelkiismeretedet nyugtatgasd, az kevés lesz az orvosira.

2017. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:


Készülj fel arra, hogy lehet a faktod sz*rt sem fog érni. Nem tudom milyen iskolába jársz, nem tudom milyenek a tanárok, nekem az érettségis faktok semmit nem értek, mert nem tanultunk semmit sem. Pláne nem úgy, hogy emelt szinten biztosan, határozottan tudjam alkalmazni a tudásomat mondjuk úgy 90% feletti szintre.


Ne a faktodban bízz, mert lehet nagy koppanás lesz a vége. Egyedül kell ezt megoldani magadnak.

2017. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.


Egyébként azért írtam ki a kérdést, mert nemrég láttam egy hasonló kérdést, ahol az egyi válaszoló azt írta, hogy ha a tizedik és tizenegyedik utáni nyarat rászánja valaki, akkor már van esélye. Ezen kicsit beijedtem.

2017. júl. 11. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen bekerülhetsz. Ne hülyéskedj már, még van 2 éved a tanulásra. :) Ne rontsd el a nyarad, inkább élvezd! 10-20 év múlva hidd el, szomorúan gondolnál vissza arra, hogy amikor még megtehetted volna, hogy pihenj, szórakozz, te inkább tanultál.. Nem ezen a nyáron fog múlni az, hogy felvesznek-e, az biztos.


Egyébként én most jelentkeztem orvosira, és egy nyáron sem tanultam soha.

2017. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, nem írtál rá indokot, hogy miért ne kerülhetnél be. Az orvosi nem egy varázslat, ami csak akkor történik meg, ha életed minden percét rááoldozod, csak annyi, hogy megérted az anyagot, amit tanulsz, és pár hónap rákészülés után jól megírsz két dolgozatot belőlük. A középsulis kémián és bioszon nincs mit nyarakon át tanulni, csak logikusan lásd át, és menni fog. :)
2017. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nyaramat sem áldoztam fel tanulásra (nyelvvizsga vagy hasonlón kívül), évközben rendesen készültem és orvosin vagyok. Nyugodj meg, lazíts :) Újult erővel indulj neki a szeptembernek, ne lestrapáltan.
2017. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Naná, hogy bekerülhetsz. :D Én idén érettségiztem, és egyik nyaramat sem áldoztam fel a biosz-kémia oltárán. Utolsó két évben rendesen tanultam az iskolai dolgozatokra, megcsináltam a gyakorló feladatokat faktra mindkét tárgyból, és bőven lett elegendő pontom ahhoz, hogy felvegyenek. Ne izgulj. :) Ha jövő nyáron nekiállsz ismételni, azzal szert teszel egy kis előnyre, mert a végzős év önmagában is húzós, de ha nem, akkor sem vagy elkésve... Pihizz!!!

2017. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az a típusú vagyok, akit sokat szidnak, mert nem tudok óráról órára készülni csak stresszhelyzetben. Kémiából hetente jártam tanárhoz a számolások miatt, meg elméletből azt ami érdekelt tanultam ,megértettem. Bioszból viszont, őszinte leszek, írásbeli előtt 1 héttel kezdtem el rá készülni. És mégis bekerültem és eddig minden vizsgám meglett.

Szóval nem ezen múlik, hogy hány nyarat áldozol rá.


Illetve 1ik évben én is jártam biosz előkészítőre, de szart sem ért.

2017. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik nyaradat se áldozd fel ezért de tényleg még egyetlen napot se! Nagyon nem éri meg. Az orvosira bekerülni szerintem egyáltalán nem olyan nehéz hogy most komolyan két évet tanulj rá folyamatosan.


Engem most vettem fel a sotéra orvosira, a kémia és biosz emeltem is 90 fölött volt, de nem tanultam rá annyit. Szerintem amúgy felesleges már ez a kémia felkészítő is amire most mész, csak pénzkidobásnak tartom és szerintem az eddigi felkészítőid is feleslegesek voltak. Bocsi ha sértő volt de szerintem nincs semmi értelme a végzős éven kívül érettségi felkészítőkre járnod. Én csak az utolsó évben jártam biosz és kémia felkeszítőre és egyáltalán nem tanultam rájuk csak ültem ott és figyeltem és szívtam magamba a tudást mert szerintem ennyi elég. Ja és kémiából az utolsó két évben 4es alatt volt az átlagom.


Mindezzel csak azt akarom mondani hogy elég ha beülsz órákra es majd az érettségi előtti egy hónapban rendesen tanulsz es feleleveníted azt a tudást ami mélyen benned van, azt ami az óráról megmaradt. Az a tudás amit az emelt bioszra es kémiára kérnek nagyon kevés es felesleges évekig tanulni mert egy idő után már csak ugyanazt fogod ismételni újra és újra és így a végén megunod és meg utálod azt amit addig szerettél. Én a bioszra kb csak 3 hetet tanultam rendesen és évközben kampánytanultam a dogákra de az érettségi előtti napokban már így is nagyon untam...


A lényeg hogy ne parázd túl és felejtsd el a nyáron tanulást mert ha túltolod a bioszozást és a kémiázást akkor bele fogsz unni. Volt egy osztálytársam aki ugyanígy túltolta más tárgyakkal és végül már nem is azokból emeltezett mert már a végzős év elején elege lett belőlük.

2017. júl. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!