Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelmi végzettséggel...

Történelmi végzettséggel milyen állásban lehet elhelyezkedni a történelem tanárságon kívűl?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Semmire. Még tanárnak sem mehetsz el, mert 1 szakot tanár nincs. Felvenni meg nem tud mellé szakot, mert a tanári most már csak osztatlanon van, ahol teljesen más a tanterv, újra kell felvételizni és 1-2 tárgyat talán elfogadnak.
2017. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanár is lehetsz, mert nem szűnt meg az egyszakos tanárképzés, csak annyiban átalakult, hogy alapszak helyett mesterszakról tudsz kizárólag jelentkezni rá. Amúgy ha mindenképpen történelmet szeretnél tanulni, és még nem kezdted el az egyetemet, javaslom, hogy tényleg egy tanárképzés keretein belül tanuld, mert egyébként nem egy piacképes szak. A tanáron kívül így hirtelenjében a régész vagy a levéltáros jut eszembe, akinél előnyt jelenthet ez a végzettség, de egyik sem egy tipikus hiányszakma. Elég telített a munkaerőpiac történelmi diplomás szakemberekkel, és talán ennek az oka, hogy közel 50%-a az ezen szakon végzetteknek nem diplomás munkakörben dolgozik. Ami borzasztóan magas arány.
2017. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az egyik diplomám történelem szakos bölcsész. Tehát nem is tanári végzettség. Múzeumban, levéltárban esetleg el lehet vele helyezkedni. Ha ilyesmi irányban gondolkozol, tanár képzést mindenképp javaslom elvégezni hozzá. Már régen végeztem, a mostani rendszerrel nem vagyok annyira képben, de nézz utána, milyen lehetőségek vannak. Önmagában nem hiszem, hogy sokat ér, én sem veszem semmi hasznát.
2017. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Őszinten? Tényleg csak azok vannak amiket előttem említettek,de oda is szerencse kell, hogy bejuss. Ez egy nagyon nem piacképes irány
2017. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fricu1 ***** válasza:
100%

Történelmi végzettség nincs.

Lehetsz tanár, vagy történész, bölcsész. Mindkettővel éhenhalsz. A fiam töri tanára mondta pályaválasztáskor...

2017. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Robert255 válasza:
71%
Nem igaz, nagyon izgalmas munkák elérhetőek lásd Indiana Jones...
2017. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A levéltár az külön szak és ott kb. kihalásos alapon megy a munka. Egyik barátom levéltáros, de ő neki ez a mániája volt, már egyetem elött tudott latinul stb. De tanár akkor sem lehetsz vele, ha a második válaszoló nem hiszi el, akkor sem. Tudom hogy megy a tanárképzés: Nem így, hogy ide-oda csúszkál az ember
2017. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Igazából a történelem meg az irodalom nagyjából arra jó, hogy tanítsák. Másra nem. Valóban el lehet vele helyezkedni máshol is ha szerencséd van. De ez nem jellemző.
2017. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Őry Péter válasza:
37%
Történelmi végzettség? Céh mester, várkapitány, gályarab? Válasszon!
2017. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
34%
Gyári munkás szalag mellet, akár még csoportvezető is ha a többinek csak 8-általánosa van meg. Ja és ez nem poén....
2017. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!