Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész szakra fel lehet...

Gyógyszerész szakra fel lehet készülni 1 év alatt úgy, ha rossz voltam kémiából és bioszból gimiben (tanárhiány miatt), de érdekelni érdekelnek ezek a tárgyak?

Figyelt kérdés
Gondolom mindkettőből kell emelt 80% minimum, ezért kérdezem.

2017. júl. 13. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha felvesznek nagyjából 1 hónapod lesz ugyanekkora mennyiségre + meg néhány tárgy..
2017. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan benned az alapvető elhivatottság (na meg persze némi tehetség is pl.a kémiai számításokhoz), akkor simán. Keress egy jó tanárt, egyedül azért nehezebb. De úgy sem lehetetlen.
2017. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Tanár nélkül lehetetlen!

Saját tapasztalat!

Pedig én nagyon nagyon szorgalmas voltam és elhívatott.. de valóban azt kell,hogy mondjam tanár nélkül lehetetlen..sajnálom :(

2017. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De utolsó, magántanár is létezik, nem csak iskolai tanár. Másfél év alatt nulláról magántanárral emeltszintűztem idén kémiából. Semmi sem lehetetlen.
2017. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár az tény, hogy minden szombat-vasárnap 3-3 órát ott voltam, illetve tavaszi,téli, őszi szüneteken mindennap vagy minden másnap mentem. Sajnos nem olcsó mulatság.
2017. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem jártam magántanárhoz, és magamtól készültem fel emelt kémiára (mert a faktos tanár semmit nem tanított), pont egy éve kezdtem a felkészülést. Úgy, hogy közben emelt bioszra (na meg minden másra) is kellett készülnöm 97%-kos kémiát csináltam most május-júniusban. A mozaikos 11-12-es kémiát vettem végig, mellé kitöltöttem hozzá a fgy-t és számolni az Ötösöm lesz kémiából fgy-ből tanultam meg. Minden héten csináltam egy emelt kémiát az előző évek érettségiiből, így azokat maradéktalanul megcsináltam. Ugyanezt meg lehet csinálni biosszal (ott mondjuk nagyon jó tanárom volt), nem lehetetlen. :)

1 év alatt sok mindenre képes az ember, csak akarni kell. Szerintem a kulcs itt abban rejlik, hogy sokszor vegyél át egy anyagrészt, ne úgy oszd be a tananyagot, hogy végezz jövő április végére, pont az érettségire, hanem februártól legkésőbb már csak ismételj, lehetőleg a követelményrendszer alapján.

Én azt mondom, hogy ha a közép érettségik elég jók, elég a GYTK-ra, ha a két emelt átlaga 70-75%, de persze minél több, annál jobb. :D

Nem vagyok magántanár ellen sem, félreértés ne essék (pl. a kémiás számolásokhoz elhiszem, hogy nagyon jól jön), de az ember többnyire magától is nagyon jól fel tud készülni kellő akaraterő birtokában. :)

2017. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, annyival még kiegészíteném, hogy tényleg megkönnyíti a dolgodat a te esetedben (mivel nem voltál jó egyik tantárgyból sem), ha eljárogatsz magántanárhoz. Már csak konzultációs szinten is megéri, nem kell ehhez feltétlenül egy kisebb vagyont ott hagyni, ha szorgalmas vagy, elég lehet heti 1 alkalom is. Drukkolok egyébként! :)
2017. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4-5 vagyok. Az tény, hogy mindenkinek mások a képességei, sokan vannak, akik maguktól is felkészülnek ilyen jól mint te (basszus nagyon durva, hogy ennyire megírtad!!), de sokunknak nem elég. Nekem teljesen át kellett formálni a dolgokat, magamtól biztos nem tudtam volna csak úgy nekiállni a számolásoknak például, de azért a szerves részében is voltak dolgok, aminél jobb volt, hogy valaki rávezetett. Ez tényleg az ember beállítottságán múlik.
2017. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kevesen vannak akiknek jó tanára van kémiaból és bioszból.. szóval simán lehetséges egy jó tanárral! Én is magántanárral készültem, de megérte! Felvettek orvosira es ez volt az almom!!
2017. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!