Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pár év orvosi után menne a...

Pár év orvosi után menne a biológia szak?

Figyelt kérdés
Jártam 3 évet orvosira. Elsőéves tárgyak (orvosi mia, biofizika, biostatisztika, anatomia, genetika, sejtbiológia, molekuláris biologia), plusz anatómia szigorlat, biokémia I, élettan I., neurobiológia sikerült. Biokémiából is elég sokat tudok. Mivel esélyes, hogy két évet is csúszok (ezt most nem részletezem), szeretnék s szakra menni. Egyik ötletem a biologia lenne. Ott érdekelt az ökológia, de itt sokan írták, hogy nem találnak munkár az ökológusok, pedig a természetvédelem igazán érdeklne. A molekuláris biológia szakirányuk, úgy gondolom hasznos lehet a jövöben a kutatás szempontjából, de attól félek nem menne. Vagy az orvosin szerzett tudással már nem lenne olyan nehéz a biologia szak? Vannak még olyan szakok, amiket tudnátok ajánlani, ami talán jobban menne az orvosinál, de az ott szerzett tudásomat is hasznosithatnám? Nem tartom kevesebbnek ezeket a szakokat az orvosinál, tényleg érdekel más is.

2017. júl. 13. 23:23
 1/7 A kérdező kommentje:

*orvosi mia=orvosi kémia

Szeretnék s szakra=szeretnék más szakra

2017. júl. 13. 23:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk ilyet se nagyon láttam, hogy vki ennyi tárgyat megcsinált és otthagyta... de azért gondold át, ha idáig eljutottál, akkor mi a gond? Mi az ami nem megy? Pláne hogy az anat szigó is megvan.
2017. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg pszichológia?
2017. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Biomérnök? Szakosodásnál mehetsz orvosbiológiai mérnöknek (egészségügyi mérnök). Persze, sok más lehetőség van még, de talán ennek van a legnagyobb köze a specializációk közül az orvosihoz.



"A specializáció az orvosi munkával kapcsolatos, több kémiai és biológiai ismeretet igénylő tevékenységekre készít fel, a szakirányi tárgyak jelentős része (pl. anatómia, élettan, klinikai kémia) is ezt tükrözi. A képzésben fontos szerepet vállal a Semmelweis Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A specializáción végzett mérnökök például klinikai laborokban, állami egészségügyi intézetekben, gyógyszeripari területeken helyezkedhetnek el."


Ha pedig érdekel a természetvédelem, tudom ajánlani a környezet mérnök specializációt. Van ilyen szak külön is, de azt gondolom, hogy jobban megéri, ha inkább csak specializáción választja az ember, több lehetősége lesz utána.


Tanultam 1 évet biomernöknek, most váltok orvosira reményeim szerint, de csak azért, mert az a világ engem sokkal jobban vonz. :)


Nagyon tudom ajánlani, érdekes témák, érdekes tananyag (ha érdekelnek az ilyen dolgok).

Biomérnökök előtt nagy jövő áll, egyre fontosabb szakma. Biztos nem jár vele rosszul senki!:)


Remélem tudtam segíteni! :)

2017. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az tanácsolom ne add fel, ha eddig eljutottál, ne most torpanj meg. :) Azonban nem látok a dolgok mögé, nyilván lehet valami nagy oka, megpróbáltam összegyűjteni neked pár alapszakot ahol hasznodra lehetne a tudás:

ápolás és betegellátás

orvosi diagnosztikai analitikus

pszichológia

gyógypedagógia

biológia

élelmiszermérnöki (a biokémia miatt írtam)

biomérnöki

környezetmérnöki

2017. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornász szak?
2017. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Most úgy döntöttem az őszi félévet passziválom, és folytatom az orvosit. Ráadásul így van időm átgondolni télig, hogy maradok-e, de valószínű, hogy folytatom. :)
2017. júl. 23. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!