Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott félévek...

Államilag támogatott félévek kémia-orvosi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit összetett lesz a kérdés, de remélem érthető lesz. Elkezdtem egy kémia bsc képzést. Második éves vagyok, tehát elhasználtam 4 államilag támogatott félévet.

Most azonban meggondoltam magam és szeretnék orvosi pályára menni, amihez ugye 12 félév szükséges (tudom, hogy pluszba jár +2 félév így összesen 14 félévem lenne). Ugyebár ez még így is 10 félévre jön ki, ha most itt hagyom. Az a kérdésem, hogy "visszavásárolhatom-e" az államilag támogatott féléveimet? Tehát ha itt hagyom az egyetemet, és kifizetem a 4 félévet, akkor megint 14 félévről indulok-e vagy marad a 10? Válaszotokat köszönöm.



2017. jún. 9. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vásárolhatod vissza. Marad a 10 félév.
2017. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát de ha kifizetem, az nem olyan mintha 0-án lennénk? Illetve honnan tudod ezt?
2017. jún. 9. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs ilyen lehetőség
2017. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már ki lett fizetve, nem tudják visszacsinálni. Annak, aki otthagyja az egyetemet, a képzés árának a felét vissza kell térítenie, mégsem írják jóvá az éveit, ez nem így megy. Ha át akarsz menni orvosira, sajnos számítanod kell rá, hogy az utolsó évben átsorolnak önköltségre. De egyébként, ha nem csúszol, ez kb két és félmillió diákhitelben. Hazugság lenne azt mondani, hogy nem nagy pénz, és hogy ajánlom, de ez talán még mérlegelhető tétel, nagyjából olyasmi, mint egy gazdasági szakot elvégezni önköltségen.
2017. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmmm, értem hát érdekes! Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 9. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet. De jó lenne ha létezne ilyen, sokan tudnánk élni vele.
2017. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen! Kicsit igazságtalannak érzem így..
2017. jún. 9. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!