Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretném otthagyni a gimit...

Szeretném otthagyni a gimit és helyette estin érettségizni és mellette szakmát tanulni, viszont lenne pár kérdésem. Kérdés lent. (? )

Figyelt kérdés

Állatorvos szerettem volna lenni, ezért egy reál tagozatos(emelt biológia, kémia, fizika, matek, földrajz) gimibe mentem. Akkoriban nagyon jól tanultam, de egy rossz társaságba kerültem, sajnos nagyon lerontottam, és sajnos 10.-ben meg is buktam. Az előző osztályomat nagyon szerettem, de az új osztályban sokat bántottak, és semmiféleképp nem akarok ott maradni.

A tanulási készségem meg van, tehát nem gond a sok tanulás sem, de mivel alapból egy évvel később kezdtem a sulit, és buktam is, így nem igazán szeretnék átmenni egy másik nappali tagozatos suliba,ahol szintén majdnem 19 évesen 16-17 évesek között lennék, mert annyival másabb a felfogásunk, hogy nem hiszem, hogy velük jobban kijönnék, mint a jelenlegi osztályommal, így inkább egy szakmát tennék le okj-s képzéssel, és estin az érettségit.

A kérdéseim a következők lennének:

1. Esti tagozaton csak bejelentett munka mellett tanulhatok?

2. Ha igen, szakma és érettségi nélkül milyen munkát találhatok?

3. Állatokkal vagy gyerekekkel szeretnék főleg foglalkozni. Érettségi előtt milyen szakmák vannak velük kapcsolatban? Esetleg érdemesebb lenne érettségi utánra hagyni a szakmát?

A válaszokat előre is köszönöm!

18/L



2017. júl. 21. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Maradj nappalin, mert félő, hogy különben még jobban elkallódsz. Ha nagyon nem jössz ki az osztálytársaiddal, próbálj másik suliba menni. Nem hiszem, hogy a két év korkülönbség jelenti a fő problémát.
2017. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Tekintve, hogy lezüllöttél, elég érdekesen hangzik az, hogy szerinted kilógnál a 16-17 évesek közül. Valószínűleg a nagy részük komolyabb, mint te bármikor. Jobban jársz ha maradsz nappalin és kiköhögsz egy rendes érettségit. Különben méginkább egy semmi leszel. Attól meg tényleg ne tarts, hogy nem fognak felérni a szintedre mert nincs magasan a léc.
2017. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod magadról hogy elzülledtél, akkor most miért nem állsz neki, és hozod helyre a hibáidat? Átmehetnél egy gyengébb reál osztályba, és ott talán több sikerélményed is lenne, s szerintem nincs miért általánosíts hogy azért nem jössz ki a töbiekkel mert nem olyan a felfogásod, rossz osztályt fogtál ki, ennyi.


Aztán 40 évesen azon fogsz sopánkodni hogy miért nem mentél állatorvosnak.. Legalább adj még egy esélyt ennek is, aztán ha az új osztályodban sem mennek jól a dolgok akkor Okj-z csak...


Amúgy miből buktál? Pótvizsgára nincs már lehetőség ősszel?

2017. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az elzüllésem egy éve véget ért, összeszedtem magam, de mivel mindig felnőttek között vagyok, az elmúlt egy évben rengeteget változott a felfogásom. Nem azt mondtam, hogy éretlenek, hanem hogy nem jöttem ki velük, és sokat bántottak. Valószínűleg az én hibám volt, mert annyira szégyelltem magam a bukásom miatt, hogy nem igazán mertem kezdeményezni náluk. Utána meg ők sem voltak vevők rám.

Viszont az elmúlt egy évben összeszedtem magam, mindenből legalább a 3ast hoztam, viszont az nem elég az állatorvosihoz. Sajnos az alapok nélkül nehéz építkezni.

Pótvizsgán is megbuktam, mert 2ből buktam, és az egyik biológia volt, ezért hagynám az állatorvosi szakmát. Egy éve buktam, nem most.

2017. júl. 21. 22:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem hiszem, hogy komolyabbak. Pont olyanok mint én 2 éve. Ugyanazok a rossz szokások jönnek elő náluk, mint anno nálam. Csak a drogot hagytam ki azok közül, amiket ők csinálnak, mert láttam, hogy a rokonaimmal mit tesz sajnos.
2017. júl. 21. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!