Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű angol érettségi,...

Emelt szintű angol érettségi, vagy emelt fokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségiznék normálisan, idén előrehozottan letettem az angol középszintű érettségit ötösre. Azon gondolkoztam, hogy mivel igazságügyi igazgatás szakra szeretnék menni Debrecenbe, hogy nem fogom mégegyszer az emelt szintű angol érettségit letenni, hanem inkább egy emelt angol nyelvvizsgát. Szerintetek ez így jó lenne, vagy tegyem le mindkettőt?

2017. júl. 22. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan, hogy "emelt" nyelvvizsga.
2017. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössél bele akkor b*szd, úgyis tudod mire gondoltam, ez meg egy közösségi oldal, nem Alaptörvény hogy helyesen fogalmazzak.
2017. júl. 22. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg, nyelvvizsgából felsőfokú van csak.

De a kérdésre válaszolva,ha felvételizni akarsz akkor az érettségi kötelező, és ha írsz emeltet, akkor kapsz (nem nemzatközileg elismert) középfokú nyelvvizsgát, és a felsőfokút majd leteszed később. Szerintem mindenképp az érettségit válaszd.

2017. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontok tekintetében az emelt angol "kiüti" a felsőfokú és a középfokú nyelvvizsga pontjait (középfokért 28, felsőfokért 40 többletpont jár, az emelt érettségiért, ha minimum 45% lett, akkor 50 pont). Ha jól látom, igazságügyi igazgatásira nem kell emelt, viszont 428 pont volt tavaly, idén ugye kiderül 26-án. 400 pont feletti szakoknál viszont érdemes emeltezni.

Hogy a legjobban jöjjenek ki a pontjaid, inkább úgy járnál jobban szerintem, ha másból emelteznél, de csinálnál egy felsőfokút is. Így a többletpontok miatt nem kell aggódnod, mert 90 jár (ha csak angolból emelteznél, akkor 50 pont járna, hiába lenne nyelvvizsgád is), érettségiknél pedig az emeltes tárgyadra mennél rá nagyon (aminél szerintem a töri lenne a legjobb választás), meg természetesen a többiből is megpróbálnád kihozni magadból a maximumot. Vagy a másik lehetőség, hogy angol emelt, de akkor legyen egy másik nyelvből középfokú nyelvvizsgád, és akkor 78 többletpontod lesz.


Azért ezt ajánlom, mert a legjobb barátnőm is az emelt angollal rontotta el idézőjelesen a pontjait. Van közép- és felsőfokú nyelvvizsgája angolból, egy 98%-os középszintű angol érettségije és most lett egy 92%-os emelt érettségije is, amik nagyon jó eredménynek számítanak tényleg. Viszont csak angolból van nyelvvizsgája, másból nincs, és csak angolból is emeltezett. 422 pontja lett "csak", ami az általa választott állami szakokra nem elég, csak fizetősre fogják felvenni. Úgy, hogy végig kitűnő volt, van egy szintén 92%-os matek érettségije, az érettségi átlaga pedig 88% lett. Ha lenne másik nyelvből nyelvvizsgája, 450 pontja lenne, és simán felvették volna bárhová. Vagy ha másból (is) emeltezett volna, akkor is meglenne a pontja.


Persze a te döntésed, hogy miből és milyen szinten szeretnél érettségizni vagy nyelvvizsgázni, illetve ajánlom a felvi pontszámító kalkulátort is, hogy lásd, nagyjából milyen eredményeket kell elérned, hogy meglegyenek a pontjaid (persze úgyse fog bejönni, nekem például az egyik érettségi tárgyam a vártnál sokkal jobban sikerült, egy másik meg rosszabbul, a többi az úgy, ahogy vártam, de remélhetőleg így is meglesz a pontom a választott szakomra, szóval én nem izgulok annyira miatta). Csak azért írtam le a fentieket, nehogy te is úgy járj, mint a barátnőm, és neked van még majdnem egy teljes éved felkészülni, ha esetleg megpróbálnál egy másik emeltet, vagy egy másik nyelvből nyelvvizsgát.

2017. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!