Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak tovább biológia...

Mit tanuljak tovább biológia fakultációval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szerintetek mivel érdemes foglalkoznom, ha biológia fakton vagyok? Szeretem az állatokat, de emberekkel is szeretek foglalkozni. Az állatorvos az egyetlen ami ki van zárva.

2017. júl. 22. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy benne biztos, akkor általános orvosira se menj. Állatorvosként foglalkozhatnál emberekkel is, mármint, emberekkel kell lekommunikálnod, hogy mi a helyzet, és nem kell feltétlenül praktizálnod, már ha ezek miatt zártad ki.


Szerintem például ideális lehet a fogorvosi (az általános orvositól abban különbözik, hogy a képzési idő rövidebb, a tananyag viszont sok szempontból hasonló, és egész jól kereshetsz vele), gyógyszerészet (van klinikai és beteggondozási iránya) - ehhez a kettőhöz két emelt érettségi kell (emelt biosz + emelt kémia/fizika), de nagyjából ezeken keresztül foglalkozhatsz biosszal és emberekkel. Biológia szakon inkább a kutatáson van a hangsúly, és ezzel és biomérnökivel, molekuláris bionika, élelmiszermérnöki szakokkal inkább kutatás+fejlesztés és nem emberekkel foglalkozós irányba tudsz orientálódni. Esetleg még a pszichológiát, gyógypedagógiát tudom mondani, előbbiből nagy a túlképzés, de ha a gyógypedagógia érdekel, és szeretnél segíteni embereken, azzal könnyen el lehet helyezkedni.


A dietetika, gyógytornász, mentőtiszti, ápolói, védőnői, népegészségügyi ellenőri szakokat szintúgy tényleg csak akkor válaszd, ha elkötelezett vagy ebbe az irányba.


Főleg minden olyan irányzat, ahol emberekkel tudsz foglalkozni, elég komoly elkötelezettséget igényel, szóval leginkább magadnak kell választanod, de hátha mondtam valamit, ami még nem jutott az eszedbe. :)

2017. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) a fogorvos, és az általános orvos sem vonz sajnos :( De a pszichológián énis gondolkodtam, és régebben konduktor szerettem volna lenni, szóval a gyógytornának is van esélye.
2017. júl. 22. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:
A molekuláris bionika alig bioszos :(
2017. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!