Szerintetek van esélyem bekerülni az ELTE pszichológiai szakára?

Figyelt kérdés
Most végeztem gimibe a 10.-dik osztállyal az evvegi átlagom négyes lett. Mostmár kb fel éve az az álmom hogy pszichológus legyek. Olvastam hogy kell egy emelt érettségi az nekem ha minden igaz akkor meglesz majd angolból. És ha elvégeztem az egyetemen az ot évet ugye a pszichológia szakon akkor meg utána ugye lesz a szakosodás engem a klinikai vagy a Kriminálpszichológia érdekel ugyhogy szerintem arra fogok szakosodni és akkor meg utána lehet doktoralni igaz? Mert egyik helyen azt olvastam hogy a pszichológusnak nem a másik helyen pedig azt hogy lehet doktoralni. És ha tényleg lehet akkor az négy vagy három év? Ha valami hülyeséget írtam akkor azt legyszives jatitsatok ki meg annyira nem nagyon vagyok ezekkel a dolgokkal tisztába de most mar egyre több ezzel kapcsolatos oldalt olvasok. Előre is köszönöm a válaszokat. 17/L

2017. júl. 8. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Simán lehet esélyed bekerülni!

10. év az sehol nem számít az érettségiben viszont 11től már erőssen tanulnod kell, hogy jó pontod legyen.


De ez sok dologtól függ:

-Kitartásod

-Milyen erős gimnáziumba jársz

-Milyen érettségit tudsz írni


Ha jó a kitartásod akkor szinte tuti, hogy felvesznek.

2017. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És doktorálhatsz is!
2017. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2017. júl. 8. 20:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n sok információt találhatsz erről.
2017. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

hát igen, itt sok keverés van :)

persze h doktorálhatsz de azért bekerülni se olyan egyszerű, főleg nem az ELTE-re, amelyik talán az egyetlen komolyan vehető nálunk ezen a területen.


szóval jó erős angol kell mindenképp, aztán meg elég sok pont, és 5 év + szakosító + terapeutaképző (persze semmi se kötelező).

a PhD pedig alapból 3 év, de persze húzhatod 6-ig is :)

2017. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON sok pont kell hozzá. Vagy nyomj meg mindent jövő évtől (4-5 legyen csak, de inkább 5) vagy a másik lehetőség, ha az érettségi pontjaidat duplázod.

Felvi.hu-n egyébként van pontkalkulátor, nagyon hasznos, ajánlom, hogy próbálgasd és akkor tudni fogod, hogy kb.milyen eredményekkel lesz majd esélyed.

2017. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit fűznék csak az eddigiekhez, hogy ne szaladj ennyire előre. Nagyon jó, hogy már ilyen komoly terveid vannak és, hogy tudod mit akarsz de egyenlőre koncentrálj a gimire még. 2 éved van még adj bele mindent, írj egy jó érettségit és majd utána ráérsz a doktorit és a szakosodást tervezgetni. Remélem sikerül elérni a kitűzött céljaidat és amit leírtál az teljesülni is fog, sok sikert!
2017. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!:)
2017. júl. 9. 06:31
 9/18 anonim ***** válasza:
A kapszli oldalán sok reszletet találsz a képzés felépítéséről.
2017. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem idén pont oda vesznek fel úgy tűnik (446 pontom van) nem voltam kitűnő egyáltalán, csak a felvételi tárgyaimra feküdtem ra. Meg simán bejuthatsz, hajrá !:)
2017. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!