Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most, hogy nem vettek fel...

Most, hogy nem vettek fel egyetemre, mi a francot tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Valami ötlet? Bármi?


Valszeg pótfelvételin sem fogok bejutni...


20/L



2017. júl. 26. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hova jelentkeztél és mennyi pontod lett?


Csinálj egy egyéves OKJ képzést majd néhány tárgyból érettségizz újra, jobban.

2017. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz egy évig, tegyél le közben egy nyelvvizsgát ha még nincs, meg érettségizz újra, esetleg próbálkozz egy emelttel.
2017. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem sikerült elsőre, én ezalatt az idő alatt elmentem dolgozni, gyakorlatilag minden sz*rra beadtam a jelentkezésemet és aztán lett munkahelyem, közben meg készültem emelt érettségire (tavaszi), letettem az emeltet, újra jelentkeztem januárban és felvettek


voltam ott ahol te is, nagyon sz*r, de hidd el, hogy túl fogsz rajta jutni!

2017. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
79%
Szia. Szerintem ne add fel, biztos van olyan szak, amire elég a pontod, és még szimpatikus is. Pótfelvételin jelentkezz.
2017. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csak azért ne jelentkezz bárhova a pótfelvételin, hogy valahova járjál egyetemre. Nagyon megbánhatod. Inkább várd ki azt az évet és próbálkozz meg újra az érettségivel, illetve 1-2 tárgyal. Ha rosszabbak lesznek, akkor is a jelenlegi eredkényeid maradnak tehát nem veszíthetsz vele.

Egy év pedig semmi az egyetemek világában. Lehet majd így is kell majd halasztanod, vagy akár buksz. De a lényeg, hogy sose maradj a padlón.

És most legalább leszbidőd tanulni. Esetleg dolgozhatsz, vagy csinálhatsz egy OKJ-t. Ha megvan a diákod akkor egy hónapra még diák melóra is mehetsz, azzal megkereshetsz egy jobbbfizetős OKJ-ra ami akár később + pontot is jelenthet egyetemi felvételinél.

Vagy tanulj egy új nyelvet, amilyenek a nyelv érettségi egy év simán jó rá.

2017. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Pte-sport es rekreáció


Konkrétan 0 pontom van, mivel nem ertem el a minimumot.

Nem tudom megnezni sehol sem, hogy igy hany pontom is lenne összesen.



Tavaly mar csúsztam egy evet , mert volt egy boka sérülésem igy novemberben tettem le a tesi vizsgát.

Rohadtul kétségbe vagyok esve , mert igy ahogy nézem 2 évem ugrik a levesbe ... Ugy h nem jarok egyetemre.

2017. júl. 26. 22:31
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Hát de miért jelentkeztél egyáltalán ha a 280 pontod sincs meg?


És igen így pótfelvételin se fogsz bejutni, mivel a minimum pontot akkor is el kell érned.

2017. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mert 292 pontom volt a felvi.hu pontkalkulatora szerint
2017. júl. 27. 11:52
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

#3-as vagyok!


nekem van olyan barátnőm, aki ugyanez miatt jelentkezett pótfelvételin a költségtérítéses szakra és felvették


az első szemesztert diákhitelből kifizette, de a dékánnál kért ilyen mérséklést, szociális alapon és csak 50%-át kellett megtérítenie a szemeszter árának


olyan jó átlagot ért el egyébként, hogy januárban átsorolták államilag támogatottra és februártól már államis volt úgyhogy igazából a költségtérítéses sem olyan nagy zsákutca, mert ha érdeklődsz és ha jól teljesítesz akkor simán átkerülsz államisra :) a diákhitelt meg addig nem kell elkezdened törleszteni amíg tanulsz

2017. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy valaki jól tanul még nem fogják áttenni államira. Rengetegen vanak költségesen akik simán mehetnének államira, de Ők direkt nem oda mennek. Sőt még olyan is van egyes szakoknál, hogy költségesen lesz magasabb a ponthatár.

Viszont aki költségesen tanul az újra felvételizhet a saját szakára államin és, ha felvételt nyer akkor értelem szerűen az elvégzett évet nem kell előről kezdenie. De ehhez ugyanúgy meg kell felelni az aktuális ponthatárnak, vagyis ha nem csökkent addig, akkor ugyanúgy újra kell valamiből érettségizni, vagy többletpontot szerezni valamivel, pl. nyelvizsgával, OKJ-vel.

2017. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!