Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem értem el a minimum...

Ha nem értem el a minimum 280-as ponthatárt, akkor sehova sem vesznek fel? Pótfelvételivel sem?

Figyelt kérdés

Sztem csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem vettek fel... Amíg nincs nyelvvizsga , addig b4szhatom az egészet??


[Egyik rokonomnak se volt, de felvették egyetemre... Viszont addig nem kap diplomát, míg le nem nyelvvizsgázott.

(Már kb 3 éve húzódik az 'ügye')]



2017. júl. 27. 06:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
11, ha már kvázi lehülyézed, legalább te nem mondj hülyeséget. Alap és osztatlan esetén a 280-ban figyelembe vehető a nyelvvizsga (illetve az emelt és OKJ), FOSZK esetén a 240-ben csak az emeltért járó.
2017. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsga egyetemre 2020tol kotelezo. Egy most mar jo erettsegivel es jo utolso 2evi evvegi jeggyel meg kell lenni 280nak. Ha megsem akkor valami megsem jo. Inkabb menj okj-ra ha van abbol amit tanulni akarsh
2017. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%
A nyelv izé 27 pont asszem. Ha a srác csak ezzel érte el (ha lány am írhat nyugodtan) a 280 pontot ott bajuk vannak. Én a 3.8-as érettségimmel voltam 300 és felvettek. Igaz tudtam hogy elég a 280 pont így nem is törtem magam akkoriban....
2017. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Az év végi jegyeim sz4rok.. Igy mar ertem.

Egyébként a pont kalkulátor a felvi.hun 292 pontot irt ki.

De lehet , hogy mivel nincs emeltem csak egy nyelvi emelt, igy nem vettek fel.., mar minden világos!

Koszi mindenkinek!



Egyébként lány vagyok.



Okj-ra mikortól lehet jelentkezni, nem tudjatok esetleg?

(Nem találtam meg neten, h mikortól lehet)

2017. júl. 27. 09:39
 15/29 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, de szerintem aki a minimum ponthatárt nem tudja elérni, az nem is valo egyetemre. A 280 még semmi, ha gimiben nem tanultál, akkor mi biztositja, hogy itt fogsz? Nem egy minimum ponthatáros ismerösöm hagyta ott az egyetemet, itt még jobban elzüllöttek, két percre nem vették elö a tanulnivalot.


Esetleg egy foszk képzést kellett volna elkezdened, ez az egyetemhez kapcsolodik, két éves, és ha jol megy, innen tovább tudtál volna menni egyetemre, beszámitották volna a tantárgyaidat. De erre jelentkezni kellett volna márciusban.


Szerintem kezdj el valami okj-t, rengeteg féle van, és legalább ingyenes.

2017. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%

15, az se biztos, hogy gimibe járt. Nekem is vannak minimum közelében levő pontszámmal bekerült, szakközepes ismerőseim, és egy se bukott ki.

Meg kibukik rengeteg magas pontszámú gimis is...


Ebből nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.

2017. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

#15, nem ingyenes az okj! Utana néztem! ;)


Az meg, h nem tanultam az egy dolog, be nőhet a fejem lágya es elkezdhetek egyetemen tanulni (ha felvettek)...

2017. júl. 27. 09:56
 18/29 A kérdező kommentje:
Kettannyelvu nemet nemzetiségű gimibe jartam.
2017. júl. 27. 09:57
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, két ingyenes okj-t lehet szerezni.

[link]


itt utánanézhetsz, hol mi indul.

2017. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Én nem találtam ingyeneset.

Köszönöm, h elkuldted a linket! :)

2017. júl. 27. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!