Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok egyik szakról...

Hogy tudok egyik szakról átmenni egy másikra?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettem, hogy pszichológiára szeretnék menni de tuti hogy nem lesz meg a 435 pont. A másik jelöltem a szociológia, ahol lényegesen alacsonyabb a ponthatár.

Ő mondott valami olyat, hogy simán át lehet jelentkezni.

Valaki elmagyarázná, hogy ez hogy működik?

Keresek egy egyetemet, ahol van szociológia és pszichológia is. Felvesznek szocira, elvégzek egy évet aztán át lehet jelentkezni úgy hogy nincs meg az a pontszám ami pszichológiára kell? Gondolom nem ilyen egyszerű.


2017. júl. 28. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Egyetemek közötti átjárás lehetséges, de csak ugyanarra a szakra. Olyan nincs hogy te mondjuk orvosira akarsz menni, de csak 280 pontod van ezért elmész egy ilyen szakra és utána átjelentkezel.
2017. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam.

Csak nagyon beleültette a bogarat a fülembe valami kredit tanárgyakkal. Azt mondta, hogy ha ugyanazt a tantárgyat tanulom mondjuk egy évig, akkor úgy át lehet menni.

Köszönöm :)

2017. júl. 28. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

"Azt mondta, hogy ha ugyanazt a tantárgyat tanulom mondjuk egy évig, akkor úgy át lehet menni."


Ez butaság. Ennek maximum akkor lehet jelentősége, ha újrafelvételizel pszichológiára, felvesznek, akkor el nagy eséllyel el tudod fogadtatni ezeket a tárgyakat, nem kell újracsinálnod.

Egyébként az ismerősöd által vázolt verzió ebben a formában így hülyeség.

2017. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor felvilágosítom :)
2017. júl. 28. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!