Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtisztire jelentkeztem és...

Mentőtisztire jelentkeztem és fel is vettek, de már elbizonytalanodtam, hogy lányként fogom-e bírni. Esetleg írna, aki lányként azon tanul?

Figyelt kérdés
Vagy aki szintén oda nyert felvételt az idén?
2017. júl. 29. 14:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mindent szívesen elolvasok.
2017. júl. 29. 14:44
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért gondolod azt, hogy nem bírnád? Az intelligencia, szorgalom, állóképesség nincs közvetlenül nemhez kötve.
2017. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos emelgetni kell, újraéleszteni, stb. szóval kell a fizikum, 50 kilós nádszál-kisasszonyok nem feltétlenül lesznek mentőtisztek... Sajnos itt számítanak ezek a dolgok, melyek egy orvosnak nem feltétlenül. Egyébként érdekes, hogy csak bizonytalanodtál el, más volt a terv?
2017. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, az orvosi kar, csak oda 3 ponttal több kellett volna.
2017. júl. 29. 23:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad tanácsot adni, szerintem hagyd ki az évet, dolgozz valamit egészségügyben, és próbáld meg jövőre. Mindenki hálás a mentőtiszteknek, de az orvosoknak szebb a fizetése, nem beszélve arról, hogy kényszerből ne válassz olyan pályát, amihez kevésbé van kedved.
2017. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot utolsó válaszoló. Én is ezt szeretném tenni, de a szüleim nem engedik, mert attól félnek, hogy mi lesz, ha jövőre sem sikerül az orvosi.
2017. júl. 30. 12:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéld át velük, gondolom a támogatást ők adják, de a te jövődről van szó. Érdemesebb várni 1 évet most, minthogy egy olyan szakmában kelljen később dolgozni, amit nem is szeretsz igazán. Meg aztán a mentőtisztit is megpróbálhatod jövőre is (persze az orvosi mellett).
2017. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Iratkozz be és passziváltasd magad mentőtisztin, így jövőre azt fixen el tudod kezdeni - ha esetleg nem sikerülne az orvosi.


Beszélj a szüleiddel, hogy a kihagyott év lehetőség, értékes tapasztalatokat szerezhetsz, dolgozz, tanulj nyelvet, nyáron utazz a pénzedből külföldre. Orvosi mellett nem lesz ilyenekre időd, mert havi tíz hónap tanulás és gyakorlat, aztán nyár két hónap szakmai gyakorlat.


És mindenképp igyekezz, hogy jövőre sikerüljön, ne játszd el a szüleid bizalmát.

2017. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első félévet nem lehet elvileg passziváltatni, csak nyomós indokkal. Ami betegség, terhesség, stb. lehet, nem pedig "meggondoltam magam".

Azt teheted csak, hogy nem iratkozol be, de ez meg akkor szemétség azzal, aki a 81. volt (ha 80-at vesznek fel), és oda akart menni.

Szerintem próbáld meg, aztán legfeljebb passziváltatod a második félévet, ha szar, vagy ott hagyod. Ha jól emlékszem az olvasottakra, ha első félév után hagyod ott az államit, nem kell a tandíjat se visszafizetni. Később orvosira szerintem pár kreditet át is tudsz vinni, ha most megcsinálod, elvégre eü mindkét szak, valamennyi egyezés az alap órákban biztos van.

Én is most kezdem lányként a Semmelweisen, én már alig várom. Te pedig sose fogod megtudni, ha nem próbálod meg, hogy mi lett volna, ha..

Egy próbát megér, nem veszíthetsz semmit, lehet a végén visszatér a vágyad! :D

Hajrá!

2017. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Egyetemenként változó, hogy engedik-e passziváltatni az első félévet.
2017. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!