Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes manapsá...

Milyen szakmát érdemes manapság tanulni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és mivel nem jelentkeztem főiskolára/egyetemre, ezért valamilyen szakmát szeretnék tanulni.

Lányként mit tanuljak amivel el is lehet helyezkedni és ami normálisan fizet? Normális alatt azt értem hogy meg lehessen belőle élni.

Amit eddig néztem az a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző, pénzügyi-számviteli ügyintéző, irodai titkár.

Érdekelt volna még a gyógypedagógiai asszisztens is pl., de ők sajna nagyon keveset keresnek, még diplomával is.

Érdeklődési kört nem írok mert a fontos nekem az hogy megérje elvégezni amit tanulni fogok.

Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen várok!



2017. júl. 30. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, ha ugy valasztasz szakmát, hogy most keresnek 500.000 ft-ot....

1. Lehet, hohy nem is fog tetszeni, és nem is maradsz meg...

2. Lehet annyit változik a munkaerőpiac, hogy semmit bem fogsz keresni vele, és meg szerwtni sem fogod.


Javaslom olyan szakmát tanulj, amit szeretsz csinálni, ugyanis az életed jelentős reszében azt fogod csinálni....

Ha utálod, és mindennap az az utálat kiséri el a napjaidat, akkor hamar "meg is eszi" az életed....

2017. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amivel MO-n meglehet keresni 500k-t érettségivel az a nemzetközi kamion/buszsofőr, programtervező informatikus, légiirányító, mérlegképes könyvelő ha jó helyre kerülsz. Ezek közül szemezgethetsz.


A logisztikai ügyintézővel, pénzügy-számviteli ügyintézővel meg ilyen titkári munkákkal max egy átlagot tudsz megkeresni, tehát nagyon max 300k de az már tényleg igen kimagasló munkahely.


Egyébként ha csak a pénz hajt, akkor ahogyan za első is írta, úgyse fogod bírni 40 évig.

2017. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Vagyok: pont igy kezdtem.... meg csináltam 650.000 ft-ert a kamionos jogositvanyt, mert milyen jól.keresnek... csak éppen 1 honapit nem bírtam ki nemzetközi kamionosnak... mert tudtam, hogy nem tudom csinálni, es csak besavabyodnék....

Lehetőségem meg van rá hogy 500.000 -at keressek, de nem tudom csinálni, ezert most gyárban dolgozok 140.000-ért, de van életem!

2017. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, biztos hogy van igazság abban is hogy jó ha az ember szereti is amit csinál, de a végén azért csak az a lényeg hogy mennyi pénz jön a számlára minden hónapban.

Én is még régebben gyógypedagógiát szerettem volna tanulni vagy valami hasonlót, de rájöttem hogy ők diplomával kevesebbet keresnek, mint más 8 általánossal egy gyárban. :(

Én is dolgoztam gyárban diákmunkában és meg lehetett szeretni azt is, jó volt a társaság, és egész jól is fizettek.

Egyébként a kamionozást megértem, apukám is az és ő is nagyon sokat van távol.

2017. júl. 30. 22:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat is!
2017. júl. 30. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De hiába a számládon a pénz, ha egyszer a 40 év alatt idegileg teljesen kimész és egy emberi roncs leszel. Akkor ott már nem segít a pénz.
2017. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen az a lenyeg mennyi jön a számládra, de az sem.mindegy milyen áron.... tudom, hogy mondhatunk bármit, mert még fiatal vagy de hidd el inkább a kényelmes 140.000 8 oŕában, mint az agyonhajszolt stresszes 500.000 rengeteg felelőséggel......

De tényleg a te eleted a te döntésed... de majd rá fogsz jönni Te is magadtól.

2017. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ellentétben a másik válaszolóval, én pont a nemzetközizés területén dolgozom. ÉS igen, nagyon király a havi 530 a számlán. DE, nem tuodod átérezni, hogy mennyi lemondással jár. 1 hónapig egyedül lakok egy kamionban és utána van 1 hetem arra, hogy esetleg legyen életem. Pedig diplomám és nyelvvizsgám van, de egész egyszerűen engem ez érdekelt. Szeretk vezetni, szép tájakon járni. És igen, lesz pár év után saját ház, saját autó, de attól még egyedül leszek és az se oylan jó ám. Hiába mutat az egyenleged 5 millát ha nem tudod mire/kire elkülteni.
2017. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem amit írtok, és persze nem csak a pénz a fontos nekem sem, csak annyiból hogy meg tudjak belőle élni. Egy olyan nettó 200000 ft-tal én elégedett is lennék, ennyi viszont jó lenne mert hiába imádod a munkádat ha hónap végére elfogy a pénzed, az még nagyobb stressz azt gondolom.
2017. júl. 30. 22:56
 10/11 anonim ***** válasza:

nettó 200 az igen jó már de ott valamit igencsak tudni kell


Kevés helyen fogsz ennyit megkapni szakmával. Pénzügy területén inkább a diplomásokat szeretik a többi helyen meg tuti nem fogsz ennyit keresni... talán a logisztika ha van diplomád meg beszélsz folyékonyan 2 nyelvet.

2017. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!