Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nincsen előttem az a...

Miért nincsen előttem az a cél, hogy mi szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


18 éves vagyok és a múlt hónapban érettségiztem le. Rendészeti szakmai érettségivel rendelkezem, de valahogy az évek alatt az, hogy rendőr akarok lenni alábbhagyott. Sajnos nincsen előttem semmi cél, hogy mi szeretnék lenni, mit szeretnék a továbbiakban tanulni. Az egyetemi felvételim sem sikerült bár az is igaz, hogy nem is igazán érdekelt mert úgy álltam az egészhez hozzá, hogy ha fel is vennének úgy is megbuknék. De sajnos nem csak a továbbtanuláshoz állok így hozzá hanem kb. mindenhez, nincsen önbizalmam. Sajnos azt észrevettem, hogy semmilyen szakma vagy szak amit tanulhatnék egyáltalán nem érdekel és ez nagyon elkeserítő.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. júl. 31. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, azt kell nézni, hogy 6-7 éves korodban mit szerettél játszani, mert valami ahhoz kapcsolódó dolog lesz a neked való hivatás. Egyenlőre ne tanulj tovább. Tarts egy kis szünetet, dolgozz, tanulj nyelveket, menj ki külföldre, hogy megismerd magadat. Akkor magától is jönni fog, hogy mivel szeretnél foglalkozni.
2017. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szia.


Még halványan emlékszem arra, hogy régen mindig a homokozóban mindig házat építettem és előtte egy papíron megrajzoltam,hogy hogyan is fog kinézni a ház, az ajtókat, ablakokat és megterveztem az alapoktól a tetőig. :D

2017. júl. 31. 08:48
 3/19 anonim ***** válasza:
16%

Szeretsz a langyos vízben pancsikálni, sőt, még teljesíthető célt sem tűzöl ki magad elé.

Miért van ez?

Mert gyáva vagy célt kitűzni magad elé és lusta vagy bármiért is kűzdeni.

"úgy álltam az egészhez hozzá, hogy ha fel is vennének úgy is megbuknék."

Ez nem hozzáállás, hanem megfutamodás, kishitűség, önbizalom hiánya.

"ez nagyon elkeserítő"

Dehogyis az! - ha az lenne, kesergés helyett cselekednél!

.

Az "úgysem fog menni/sikerülni" nézőpontodat cseréljed "sikerülni fog, mert akarom és teszek a sikerért!"-re!

2017. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz az építész szakmával.
2017. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm szépen a válaszaitokat.


Bevallom őszintén egyáltalán nincsen önbizalmam és ez nem csak a továbbtanulás terén igaz.


Sajnos semmilyen mérnöki karra nem jelentkezhetek mert sem fizikából, sem kémiából nincsen érettségim. Mivel rendészeti szakmai érettségivel rendelkezem így csak erre a pályára lenne érdemes tovább tanulnom de engem ez egyáltalán nem érdekel. Az évek alatt letettem a rendészeti pályáról.

2017. júl. 31. 09:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megváltoztathatatlan tény. Utólag is le lehet érettségizni, kérdés, hogy akarsz-e? Vagy jobb megrekedni a langyos vízben?
2017. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szeretnék még egy plusz tantárgyból érettségizni de én mindig is kémiából és fizikából is tök hülye voltam. Soha sem voltam kitűnő tanuló.


Ami még talán érdekelne az a jog de úgy érzem, hogy az sem menne nekem.

2017. júl. 31. 09:53
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

"egyáltalán nincsen önbizalmam"

- itt a kulcs a problémádhoz. Önbizalom összefügg az önismerettel. Hiszen tudni kell, "kiben bízok"

"Ki vagyok én?" - ez egy életre szóló kérdésünk, amelyet fokozatosan értünk meg, ha haladunk a világ, az emberek és az önmegismerésben. Ha ezt erősíted, akkor hozadékként megjelenik, hogy mivel is kell neked foglalkozni?

Nem akarsz rendőr lenni - de ez is egyfajta nyomozás - keresni magamban az erőket, amelyek éltetőek. Olyan munkát végezni, amely nem érdekel, nem az én utam, lélekölő.

Nagy baj, hogy ilyesmiről nem is esik szó a középiskolákban és aki otthonról sem kapja meg, az elveszettnek érzi magát a világban.

Weöres Sándor: A teljesség felé

Ezt a létszemléleti művet, melyet a legnagyobb költőnk írt, 17 évesekkel elolvastatnám az iskolákban. Ajánlom, segítő lesz. (ez jobb lenne könyvalakban, de ha nem megy neten is van)

[link]

[link]

2017. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szia. Mindenféle képpen el fogom olvasni köszönöm szépen.


Itt ülök a vonaton és azon gondolkodom, hogy hol rontottam el. Semmilyen életcélom nincsen, hogy a jövőben miből és hogyan szeretnék megélni. Egyszerűen semmilyen szakirány nem tud érdekelni.

2017. júl. 31. 10:20
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért voltál tök hülye fizikából meg kémiából, mert amikor az alapokat vettétek, valami kimaradt. Egy jó könyv és esetleg egy jó tanár segítségével ma is meg tudnád tanulni ezeket a dolgokat, ha elkezded az elejétől. A középiskolai tárgyak nem megtanulhatatlanok egy átlagos értelmi képességekkel rendelkező embernek, ha kicsit odateszi magát.
2017. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!