Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A véleményetekre vagyok...

A véleményetekre vagyok kíváncsi. Ti milyen sorrendben készülnétek az államvizsgára?

Figyelt kérdés
Ősszel fogok államvizsgázni jogász szakon. 5 tárgy van, kb 2 hét lesz köztük. A sorrend: alkotmányjog, közig jog, büntetőjog, polgár, jogbölcselet. Csak kíváncsiságból kérdezem Ti melyikkel kezdenétek a legelsővel, ami szept 25-én kezdődik, vagy egy későbbivel és az elsőt csak a vizsga előtti 2 hétben? A leghosszabb tételsora és jegyzete a polgárnak van.

2017. aug. 1. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én általában úgy osztom be, hogy melyikre mennyi idő kell, így értelemszerűen a legnehezebbel kezdenék és úgy haladok a legkönnyebbig.

Azonban olyan is volt, hogy a legnehezebbet hagytam utoljára és kihasználtam az utolsó hajrát.

2017. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos én már régen államvizsgáztam a jogon, de azért lehet tudok véleményt mondani. Elég kemény menet egymás után, ezért én azt javaslom,hogy a polgári joggal érdemes kezdeni.


Nekünk is 2-3 hét volt a vizsgák között de volt egy kötött sorrend polgári-büntető-közig.alkotmány-jogbölcselet vagy

közigalkotmány-jogbölcselet polgári büntető.


Szerintem ezek a vizsgák olyan terhelést jelentenek, hogy mindenképpen jogbölcseletet érdemes a végére tenni, mert azért az nem annyira fajsúlyos a végén már nem kérnek sok tudást.


A közig-alkotmány nehezebb mint a büntető szerintem.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2017. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a sorrend kötött, csak az a kérdés, hogy melyikkel kezdjem a tanulást. Úgy döntöttem, hogy a polgárral kezdem, nekem az a legnehezebb, majd egy könnyebbel folytatom. :)
2017. aug. 7. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!