Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden a Tömörkényben...

Szegeden a Tömörkényben milyen az angol, a spanyol és a humán szak?

Figyelt kérdés

Az angol jobban érdekelne,arról írjatok lécci bővebben.

A spanyolról azt hallottam,hogy nagyon nehéz.

A humánról meg csak annyit tudok,hogy latint tanítanak.



2017. aug. 3. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Már nem járok oda, de talán nem változtak sokat a dolgok az elmúlt pár évben.

Az angol az semmi extra, emelt óraszámban tanulják, lényegében az elejétől fogva emelt érettségire/felsőfokú nyelvvizsgára készítenek fel, ha jól tudom, lektori órájuk is volt.

A spanyol annyira nem nehéz, de nyilván tanulni kell. Az első évben szinte csak spanyol, utána töri/földrajz/civilizáció oktatása spanyolul ment. A képzés koncepciója maga jó, az ország több városában is van hasonló, de Szegeden bizonyos okokból kifolyólag ez nem igazán működött még pár éve. Én ezen végeztem, ha van egyéb kérdésed ezzel kapcsolatban, írj nyugodtan privátot.

A humánon emelt óraszámú töri/magyar van, és a kötelező második nyelv a latin, igen. Lényegében szerintem pont a latin az egyetlen gond vele, mert abból az energiából, amennyiből latinul megtanulsz, egy élő nyelvet is elsajátíthatsz. Nyilván nem leszel kevesebb ettől sem, de azt gondolom, hogy egy ténylegesen hasznosabb második nyelv helyett ezt tanulni luxus.

2017. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. aug. 4. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!