Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki igazságügyi orvosszakértőn...

1502 kérdése:

Aki igazságügyi orvosszakértőnek szeretne menni akkor annak az egyetem melyik szakára menjen? S a szakon beül hogy lehet szakosodni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 5. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Sztem rossz helyre írtad, de egyébként elsőnek egy síma orvosi utána jogi :D
2017. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mármint elsőnek a orvosi egyetem és utána a jogi egyetem?
2017. aug. 5. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy kell a jogot elvégezni utána. Ha igazságügyi orvosszakértő szeretnél lenni, akkor elvégzed az orvosit, és később egyéb feltételek (büntetlen előélet, min. 5 év szakmai tapasztalat, kamarai tagság...) megléte esetén kérvényezed a felvételedet.

[ [link]


Nyilván a szakértőjelöltek kapnak egy zanzásított jogi képzést, de nem kell egy jogi egyetemet elvégezni, sőt, még csak egy szakirányú továbbképzést se (ami két év lenne), bár ha ezek közül valamelyik megvan, mentesülsz a képzés alól.

Az már más kérdés, hogy biztos szeretnél-e igazságügyi szakértő lenni. Embertelen mennyiségű munkával (beleértve az adminisztrációt) jár, és messze nem fizetnek annyit, amennyit érdemelnének.

2017. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!