Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen minort érdemes felvenni...

Milyen minort érdemes felvenni germanisztika mellé?

Figyelt kérdés

Szegeden kezdek szeptemberben és most tudtam meg,hogy kell egy minor is. ( Szakosodás helyett ezt választom majd) Az a helyzet, hogy valami gyakorlatiasabb szakot szeretnék felvenni, pl.: valamilyen igazgatási, valami olyasmi, amivel minisztériumban tudok dolgozni, hivatalos kormányszervnél lehet elhelyezkedni. Igen ám, de a lehetőségek itt szűkebbek. Társadalombiztosítási igazgatási ugyan van, de nem kifejezetten erre gondoltam. Mondták, hogy sokan a német mellé az anglisztikát veszik fel. A nemzetközi tanulmányok szakot pedig lehurrogták, hogy az semmire sem jó.


Utóbbival mik lehetnek a kilátásaim? Illetve ti is úgy gondoljátok, hogy inkább vegyek fel egy másik nyelvet?



2017. aug. 5. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

a másik nyelvere szavazok - ezek olyan bizonytalan dolgok, mint Nemzetközi tan., vagy horror kommunikáció.. 0

A másik nyelv az adott nyelvhez tartozó országok, kultúrák megismerését is jelenti és sokat ad. Inkább valami különleges nyelvet választanék a német mellé (keleti nyelvek? vagy északi?)... már azért is, mert a ritkább nyelvet elég hamar valamilyen ösztöndíjjal helyszínen lehet tanulni

2017. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha odateszed magad és lesz tényleges tudás a fejedben akkor kb mindennel el tudsz majd helyezkedni.


Jó egy másik nyelvszak is.Azzal lehetsz fordító tolmács , például.

A nemzetközi tanulmányok is jó választás szerintem.Mondjuk népszerű szak de szerintem ha például idegen nyelven végzed akkor megéri.Meg külföldön is hasznosíthatnád , itthon meg szerintem valami diplomáciai munkához jó.


Az anglisztika se rossz választás mert sok angolosra van szükség.Igaz hogy már "tömegnyelv" de sok munkához kell jó angol nyelvtudás.

Az angol-német párosítás jó szerintem mert mindkettő keresett nyelv.Külföldön is lehetnek jó lehetőségeid és itthon is.

Ha egy ritkább nyelvet választasz az is jó mert kuriózum lehet.


Mik még a lehetőségeid?

Azt sem ártana tudni.


Ettől függetlenül szerintem válassz az alapján ami tetszik mert ha szereted akkor tudod jól végezni igazán és ha jó vagy egy szakon akkor szerintem valami lehetőséged mindig lesz.


Én egyetemista vagyok de nekem ez a meglátásom.

2017. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!