WU Bécs vs. Alkalmazott közgazdaságtan Corvinus (/ELTE)?

Figyelt kérdés

Tudom, nehéz összehasonlítani, de valaki aki kicsit jobban belelát tudan segíteni?

Melyik nehezebb? (a nyelvi nehézségeket mellőzve)

Melyiket ajánlanátok?

A válaszokat előre is köszönöm



2017. aug. 6. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Bécs. Ez nem is kérdés. Gyakorlatilag ingyenes az oktatás, magas színvonalú, Bécs pedig a világ egyik legélhetőbb városa. Anyagilag viszont (lakhatás, étkezés, utazás stb..) sokkal húzósabb tud lenni.. Mellesleg a WU brutálisan kemény iskola. Sok ismerősöm kiesett onnan.
2017. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Kapásból én ezt nem vágnám rá. BCE AK-s vagyok bennem is felmerült, hogy megpróbáljam a WU-t. Tény a nemzetközi rangsorokban jobban áll a WU, de azért az sem elit egyetem, szóval nem biztos, hogy annyit megér. Ami nem tetszett benne: kb mindenkit felvesznék és a STEOP vizsgnál kivágnak sokakat, szerintem ez nem korrekt, inkább szűrjenek előbb és ne vesztegessék az ember idejét. Nem teljesen látom át a WU struktúráját, de úgy vettem ki, hogy egy ideig mindenki ugyanazt tanulja. Corvinuson az AK kicsit tudományosabb a business szakokhoz képest. Azonkívül azt szeretem benne, hogy viszonylag kicsi szak, jobban élvezem a kis órákat, van esély rá, hogy a tanár még ismerjen is és ne legyen olyan tömegoktatás íze az egésznek. Biztos vannak aspektusok amiben a WU jobb, ezt nem tudom, csak leírtam, hogy miért nem azt választottam és nem bántam meg. Ha érdekel még valami írj nyugodtan.
2017. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok annak aki lepontoz csak azért, mert őszintén leírtam a véleményemet.Sajnálom, hogy valakinek nem nyeri el a tetszését csak azért, mert nem azt az álláspontot képviseli, hogy Magyarországon minden élből nagyon sz*r és Nyugaton minden 100x jobb.
2017. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!