Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha villamosmérnök szeretnék...

Ha villamosmérnök szeretnék lenni, miből érettségizzek, melyik tantárgyakra figyeljek oda jobban? Bárkiből lehet villamosmérnök?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben 11. évfolyamba megyek (gimnáziumban) és a villamosmérnök ami az eszembejutott, hogy esetleg továbbtanulásnak jó ötlet lenne. Az elmúlt 2 évben csak az "érettségi" tantárgyakat tanultam a többivel egyáltalán nem foglalkoztam, viszont azokkal sem nagyon. A matekkal sem foglalkoztam így csak 4-es vagyok belőle, viszont gondolom ha villamosmérnök szeretnék lenni ez is szükséges(a tanárom szerint otthoni gyakorlással és több odafigyeléssel egy emelt matekot is megpályázhatnék, de az elmúlt 2 évben nagyon lusta voltam) illetve azt szeretném még kérdezni, hogy mi? Idén mire kell jobban rágyúrjak, ha ez akarok lenni? És melyik felsőoktatási intézménybe menjek továbbtanulni? Miből érettségizzek? Melyik tantárgyak fontosak? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 7. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Matek és a fizika fontos. Emeltezni nem feltétlen kell belőle, ha nem akarsz, viszont a fakt. erősen ajánlott ezekből. Talán a nyelv amire jó ha rágyúrsz, diplomához kell egy középfokú nyelvvizsga viszont én meglepődtem rajta milyen sokan nem tudnak egy sima középfokút letenni. Plusz a programozás alapjait jó ha tudod, de van gimi ahol még a fakton se adják ezt le, szóval ha van kedved/szorgalmad nekiállhatsz tanulni önállóan. Könnyebb ha nem egyetemen tanulod először.
2017. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a legfontosabb a matematika, abból emelt, és jó lenne, ha ötös lenne. ÉS azt nagyon-nagyon szeretni is kell, mert a villanyon erős lesz.
2017. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát néha egész jól elvagyok matekon meg érdekel is az anyag amit veszünk, szóval szerintem simán megtudnám szeretni :)
2017. aug. 7. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Matek,matek,matek és ne az emelt 5-re menj, mert az 60%tól adják. Egy 80%+ emeltel jó esélyed van.
2017. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A matekra és a fizikára figyelj oda, mert nagyon fontos tárgyak azokat jól tanuld meg. Fontos még az angol, mert gyakorlatilag minden ami a munkához kell angolul van, illetve angolul könnyebben találsz segítséget is ha valamiből gondod van. Az se lesz hátrányodra, ha tanulsz egy kicsit programozni, lehetőleg C-t. Úgyis lesz prog óra, nem kell rágörcsölni, de jó ha nem ott látod először. Ha lesz rá lehetőséged mindenképpen próbáld meg a duális képzést, mert gyakorlatot szerzel, kapsz fizetést, és ha elvégzed az egyetemet már meg is van a munkahelyed. (Úgy tudom nem kötelező a képzés után náluk dolgozni, de ezt nem tudom pontosan.)
2017. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!