Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni milyen...

Nem tudom eldönteni milyen szakot válasszak? A szüleim orvosnak szánnak de én nem igazán tudom képes lennék-e rá, mármint kitűnő vagyok, csak mondjuk megszúrni egy beteget az necces lenne, mivel utálom a tűket.

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a fogorvosin is,mivel az is orvos csak az meg nem tud olyan sok minden csinálni utána.

Mit csináljak? Nem akarok csak azért ez lenne mert a szüleim azt akarják,de végül is nem olyan rossz ötlet.Szerintetek?Hogyan döntsem el?



2017. aug. 10. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szüleid fogják leélni az életed, jó eséllyel néhány év múlva már otthon sem fogsz lakni. Neked viszont cirka 40-50 aktív dolgozó éved fogja meghatározni az életed a foglalkozásod. Ha nem akarsz orvos lenni, akkor ne legyél. Ez nem olyasmi, amit a szüleinkért teszünk meg. Ha anya köt egy pulcsit, akkor egyszer felveszed, hogy ne sértsd meg, de nem végzel orvosit azért, mert ők ezt várják el tőled! Húzd meg a határt!
2017. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"...megszúrni egy beteget az necces lenne, mivel utálom a tűket."


"Nem akarok csak azért ez lenne mert a szüleim azt akarják,de végül is nem olyan rossz ötlet."


Ez a két mondat nagyon üti egymást. Az orvosit ne csak azért akard elvégezni, mert a szüleid akarják és neked is tetszene a "doktor" jelző a neved előtt. Gondold csak végig, az egyetemen 6 év kőkemény tanulás és utána még a szakvizsga, ami plusz pár év. És ez nem csak a könyvek lapozgatását jelenti, boncoláson kell részt venned, nyári gyakorlatra kell menned stb. Elhivatottnak kell lenned és ennek az elhivatottságnak magadból kell, hogy származzon, mert neked kell majd végigküzdened magadat az egészen (és nem a szüleidnek).

És amiről beszélek az csak a karriered kezdete, utána évtizedekig kell ebben dolgoznod.


Szóval szerintem ne hagyd, hogy a szüleid befolyásolják a pályaválasztásodat. Olyan szakot válassz, ami saját magadból ered, ami kapcsolódik olyan dologhoz, amit szeretsz csinálni vagy ami nagyon érdekel téged. Gondolj bele mi az, amit nem érzel tehernek ha tanulnod kell, amibe plusz energiát is képes vagy belerakni bármilyen jutalom nélkül is.

2017. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem írtál túl sok mindent, ami alapján javasolni lehetne neked bármit is, de pl. mit szólsz a gyógyszerészethez? Nem áll messze az orvositól, mégsem orvos.


Egyébként meg neked kell eldöntened természetesen, nem a szüleidnek.

2017. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért mentem orvosira, mert szeretnék embereken segíteni, életeket menteni. Ez az, ami hajt előre, ez a motivációm, amikor nehézségek érnek az egyetemen, márpedig abból itt nagyon sok van.

Nem tudom hány éves vagy, de ha még mondjuk gimi elején jársz, akkor még van egy kis időd átgondolni, hogy mi az, ami igazán megmozgat téged. Ha már faktot kéne felvenni lassan, akkor próbálj szétnézni a felvi.hu-n a szakok között. Mi tetszene, mi lenne neked való. Tanárokat is megkérdezhetsz erről, annak idején én is így tettem. Azt is nézheted, hogy melyik tantárgyakat tanulod a suliban szívesen és az alapján is adhatsz magadnak egy irányt. Sok sikert! :)

2017. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Akkor próbálj mást (egy kicsit sajnállak(
2019. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!