Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia/biológia felkészülés?

Emelt kémia/biológia felkészülés?

Figyelt kérdés
Emelt kémia és biológia érettségire hogy készüljek fel? 2,5 évem van rá, Könyvekből fel tudok készülni? Ha igen, akkor melyik könyvekből tanuljak? Tanárhoz is menjek?
2017. aug. 10. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Könyvek, amikből én készültem:


Biológia:

4 kötetes Szerényi-féle könyv (műszaki kiadó)

Szerényi-féle "Nagy biológia feladatgyűjtemény"

2 kötetes "Biológia érettségizőkek" (mozaik)

+ régebbi érettségi feladatlapok, amikor már érettségi előtt állsz


Kémia:

Kémia 9., 10. (mozaik)

Kémia 11-12 tankönyv és feladatgyűjtemény (mozaik)

Ötösöm lesz kémiából példatár

+ régebbi érettségik


Te érzed, hogy szükséged van-e tanárra. Két és fél év alatt szerintem simán fel lehet készülni egyedül is, ha elég időt fordítasz rá. Biológiából szerintem nem szükséges a tanár, csak simán leülsz és megtanulod a könyvekből. Kémiából érezni fogod, hogy mi mennyire megy, amikor feladatokat oldasz. Vannak, akiknek sokat segít, ha valaki elmagyarázza nekik pl. a számolásokat.

2017. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biológia: panemsulis biosz + Bioszféra jegyzet


Kémia: Villányi kétszínű + Ötösöm lesz


Tanárhoz járni nem muszáj, mert úgyis mindent otthon tanulsz meg, de arra, hogy egy ütemet kijelöljön és támogasson, tök jó lehet, ha igényed van rá. Majd az érettségi évében csinálj meg 10-20 feladatsort. De még nagyon messze vagy, tudom, hogy nehéz, de ne most kezdj el ráparázni, az is fontos összetevő, hogy okosan oszd be az idődet.

2017. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!