Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újságíró szeretnék lenni,...

Ha újságíró szeretnék lenni, akkor jó, ha elmegyek az ELTE magyar alapszakára, és később felveszem a kommédiát minornak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, melyik lenne ajánlatosabb, ha egyenesen kommunikáció és média alapszakra mennék (ahol 460 körül mozog az államira a ponthatár, és félek, hogy az nem jönne össze) vagy pedig menjek magyar alapszakra, ahova elég valószínű, hogy bekerülök, és még minornak is fel tudom venni a kommédiát?

Csak építő, segítő jellegű válaszokra lennék kíváncsi, a negatív kommentekre nem vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm.



2017. aug. 12. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
magyar és idegen nyelvre mennék - sokkal komolyabb, mint a komm., az elhelyezkedéshez nagyon jó lesz a nyelv
2017. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az angol nagyon jól megy, nincs gondom vele, ebből fogok -a magyar mellett- emeltezni jövőre.

Úgy gondolod, hogy a magyar alap és angol minor előnyösebb párosítás lenne?

2017. aug. 12. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, szerintem a komm.t nagyon sokan végzik el, máshol is (Metropolitan), nem kell annyi ilyen szakember, és hát újságírónak az tud menni, akinek valamilyen összeköttetés révén sikerül. A nyelv(ek) viszont nagyon fontosak a legtöbb helyen, és írással foglalkozóknak mélyebb ismereteket ad, és fordításokhoz is felkészít.
2017. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod, mindenféleképpen átgondolom a javaslatod. :)
2017. aug. 12. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!