Milyen egyetem való nekem?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok ,dolgoztam egy evet,de rajottem hogy nem latom a jovom a fizikai munkakban.En biztos hogy nem fogok egesz eletemben fizikai munkakat csinalni,raadasul minimalis fizetesert. Nagyon kell a penz,sokat fogyasztok. Raadasul nem is vagyok az a pattogos tipus,inkabb lustabb,lazabb munkakra valo. Nekem olyasmit kene tanulnom, amivel olyan munkat kapok hogy nagy fizetes, ulo munka,nem tul hosszu munkaido.Hetvegente tudjak eljarni bulizni,haverkodni,csajozni.Ha van baratnom legyen ra boven idom. Nem erdekel hogy sokat kell tanulni,meg anyagilag draga az egyetem.De kell a nagy fizetes.Lehetoleg erdekes szak legyen.Melyik szakra kene tanulnom? Azt mondjak nagyon okos vagyok csak nem hasznalom az eszem,lustalok gondolkodni.Milyen egyetem lenne jo nekem?
2017. aug. 14. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se. Az írásodból látszik, hogy totál eséyltelen vagy oylan munkákra, amikkel sok pénzt lehet keresni mert ahhoz mindhez sok önfeláldozás kell. De téged csak az érdekel, hogy ide-oda menj a haverokkal és a csajoddal. Tényleg, nem akarlak lelombozni, de ezzel a hozzállásoddal semmi esélyed sincs.
2017. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagy fizetés ülő munka akkor mérnökinformatikus / programozó. Akár még egyetemre se kell menj, elvégzel egy gyorstalpalot vagy magadtól elkezdtel kódokat potyogtetni és egy év ontanulas után is mondasz nettó 250-et és felvesznek. ( Ez persze nőni fog ). Ha egyetemre mész akkor még ennél is több lesz, de az infos képzések rohadt nehezek és ha nem érdekel akkor kb esélytelen.
2017. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy valaki okos, de lusta gondolkodni, attól vagy okos, ha gyorsan és jól gondolkodsz. :D


Tényleg valamilyen infós/programozós vonalat tudok elképzelni, de ahhoz bele kell áldoznod az energiát. Ahhoz, hogy valamivel keresni tudj, szenvedélyesnek kell lenned, jobbnak kell lenned, mint a többi embernek a munkaerőpiacon. Nincs olyan, hogy kibírsz öt évet, és aztán az öledbe hullik a jackpot.

2017. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat a programozast elkezdtem tanulni neten oktatovideokbol, a #C programozast habar sztem netrol nem sokat er,kell az a diploma is a kezbe hogy elfogadjanak.Es hat elegge erdekel,anno sokat ultem gep elott szeretek kodokat bepotyofni meg szeretem ha meg tudok valamit oldani
2017. aug. 14. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont az informatika az, aminél nem a papírt, hanem a tudást nézik. Mostohatesómnak másodjára lett meg az emelt infó érettségije (más programnyelvet használt, tudott 3 másikat, csak azt nem, ami követelmény volt) és csak egy félig elvégzett OKJ-ja van. Ehhez képest olyan autodidakta módon elsajátított tudása van, hogy egy nagy nevű, jelentős cégnél dolgozik 750 ezres fizetésért. Pedig mondom, nincs papírja, csak tudása.
2017. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!