Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pszichológiával kapcsol...

Milyen pszichológiával kapcsolatos szakmák vannak?

Figyelt kérdés
Lehetőleg amihez nem kell nyelvvizsga.
2017. aug. 17. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Max valami titkár. Egyetemi diplomához kell a nyelvvizsga.
2017. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan szakma van, ami valamilyen módon kapcsolható a pszichológiához. De ezek azért nehezebb szakok annál, hogy valaki, akinek egy nyelvvizsga gondot okoz, meg tudja csinálni.
2017. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Minden jól megy nekem, csak az idegennyelv(jó a magyar nyelvtan helyesírási szabályai is felbasznak:D) az ilyen gyilkos nálam, másnál meg a matek:D, de a biosz, már a még volt addig abol mindig 5-5-5-5-5-5-5..:D, mag úgy mindenből:o kivéve az angol, az ott virít, hogy 3, de a valós tudásom max. 2 szerintem:/ , az a legdurvább hogy tavaly az angol szavakra fordítottam időt, a többit elő se vettem.. és így is..
2017. aug. 17. 17:36
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos azt kell mondanom, hogy érdemes elengedned a pszichológiát. Ugyanis a pszichológiai szakirodalom gyakorlatilag kizárólag angol nyelven érhető el. Már az első évben az egyetemen angolul kell olvasni a cikkeket.
2017. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Arra google fordítót szoktam használni, volt hoyg elvittem angoltanárhoz amit nem tudtam jól lefordítani, de már elég hatásosan működnek ezek a fordítok angol és német nyelvről.
2017. aug. 17. 17:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az angol nyelv ismerete eltörpül ahhoz az anyaghoz képest, amit a pszichón kérnek (de ez kb minden szakra igaz). Járj el tanfolyamra,magántanárhoz és sikerülni fog.
2017. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És valami okj-s valami nincs, mert gondolom egy egyetemi felvételen előny lenne, meg lenne mit csinálnom:D, amúgy a nagy álmom, hogy pszichiáter legyek:D
2017. aug. 17. 18:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter az nem pszichológiát tanul, hanem az orvosin. Kösd fel a gatyádat. Amúgy a pszichológus diplomához két nyelvvizsga is kell, szóval érdemes lenne átértékelned a dolgokat magadban. OKJ-vel meg nem mész semmire, mert szakmailag nem leszel előrébb, viszont ez egy olyan terület, ahol így is több mint 10 évet fogsz tanulni, felesleges előtte pazarolni éveket.
2017. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichiáter akarsz lenni, ahhoz el kell végezned az orvosit. Keress egy jó magántanárt, aki fel tud készíteni egy nyelvvizsgára. Amúgy elég sok foglalkozás kapcsolódhat a pszichológiához, de azokhoz egyetemet kell elvégezni, OKJ-s képzés nem elég. Ha tényleg ez az álmod, meg kell érte dolgozni. Ha pszichológus akarsz lenni, ott pedig a mesterképzés elvégzéséhez pedig 2 nyelvvizsga szükséges, ha jól emlékszem. A pszichiátert nem tudom, annak érdemes utána nézni.
2017. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy orvosi kell hozzá, de anatómiába otthon vagyok, attól nem félek:D

Ha valamelyik ismerősöm x-y betegséget elkap én már utána is néztem, hogy mi is az pontosan:o

És igen tényleg sok dr. Csernust néztem :c, de nekem az életbe beváltak amit az előadásain elmondott, és amit könyvekben megírt:o

2017. aug. 17. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!