Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárképzés mellett munka...

Tanárképzés mellett munka lehetséges?

Figyelt kérdés
Biológia-holland tanárira készülök. Debreceni Egyetem. Viszont mellette szeretnék dolgozni, nekem kellene eltartanom magam. Milyen órák vannak? Hogy oszthatom be majd őket úgy, hogy tudjak legalább diákmelón lenni? Ti hogyan oldanátok meg?
2017. aug. 18. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel BTK-TTK kombináció így sanszos hogy 3-4 napba nem fog beleférni az órarended, mert karok között nem igazán figyelnek erre, de ettől még összejöhet, csak akkor nagyon zsúfoltak lesznek a napjaid. De ha sikerül összeállítanod úgy, akkor 1 napot el tudsz menni+hétvége.
2017. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szegeden végeztem matematika-informatika vonalon, talán nem kell ecsetelnem, hogy ez mennyire nehéz. Az első években éjszaka, hajnalban jártam pakolni, később targoncázni (igen, beleöltem 100 rongyot a targoncás jogsiba, sokszorosát hozta vissza) a nagybani piacra. Nem mondom, néha eljutottam a sírásig, annyira fáradt voltam. Később rájöttem, hogy ösztöndíjból és korrepetálásból még többet tudok összeszedni. Akkor már nem voltam annyira fáradt. :-) Sosem kellett diákhitelt felvennem. Az egyetem a többségnek szenvedés, de megéri. Az életre készít fel. Vágj bele!
2017. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog menni. Elég seggelős a biológia, mivel ha nem kotlasz eleget rajta, akkor csupa kudarc fog érni. Nagyon maximum hétvégén.

Inkább diákhitel, vagy Klebelsberg ösztöndíj.

Azt sem tudom Neked mondani, hogy majd a következő félévekben lesz időd, mert annyira nem lesz (majd jönnek a rendszertanok meg gyakorlatok, laborok).

Ha maximum tudsz olyan munkát találni, ahová bármikor mehetsz, akkor az, de meg lesz a böjtje.

Nem irigylem a bölcsész párosításos embereket, mert nekik nehéz összehangolni, sőt még megajánlott jegyet sem kaphatnak(!!!), és ez sokszor gondot okoz.



Nem tudom megmutatni neked a fehér könyvet- azaz a mintatantervet, mert még nincs fent az idei, de a fő gondot okozható tárgyak a következők:

biomatematika (3-4 hetente zh, év végén vizsga)

növényszervezettan (mivel nem lesz gyakszitok még, ezért 805-os bukási ráta)

bevezetés a biológiába (szóbeli 2-3 alkalommal)

bevezetés a fizikába (itt hétről hétre lesz számolós gyakorlati feladat)

Még lesz növény vizsgálati módszerek tárgy, de ez kb instant, ha be jársz órára.


Pepszi (pedagógia+pszichológia) tárgyak:

A nevelés pszichológiai alapjai 1.


Nyelvből nem sok jót tudok mondani (rivális gyilkosok).

2017. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!