Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányként, egyetem nélkül,...

Lányként, egyetem nélkül, érettségivel+Okj-val mennyire vihetem az életben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és lány. Gimnáziumba járok, most leszek 10.-es.

Tudom, hogy még nagyon sok víz lefolyik addig a Dunán, de én nagyon nem tudom elképzelni magam egyetemistaként.

Nézegettem Okj-s képzéseket, és igazából még nem választottam ki, hogy melyik lenne a legszimpatikusabb, csak nézelődtem.

Nagyon gáz lenne, hogyha elvégeznék egy olyan képzést, amit csak férfiak szoktak elvégezni? El tudnék azzal helyezkedni valahogy? Vagy ha nem kozmetikust vagy fodrászt végeznék el, akkor halálra lennék ítélve?

Írjatok le kérlek a tapasztalatokat, meglátásaitokat, szívesen várok mindenféle (értelmes) választ.



2017. aug. 20. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy egy nőnek egyedül a fodrász és a sminkes szakma való? Nem nagyon írtál érdeklődési kört, de pl. egy informatikusra bármikor van kereslet, akár férfi, akár nő, és tipikusan az a szakma, ahol nem az számít, hogy van-e papírod, vagy hogy az honnan van, annál inkább a tudásod.

De simán lehet gondolkodni egy közgázos okj-ban, azok között is van olyan, aminél még előny is lehet, ha nem diplomád van, mert nem minden szakma igényel diplomát.

És nyilván, amit csak el tudsz képzelni, jó lehet.

2017. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Melyik az a kepzes amit csak pasik szoktak végezni? :)

Egyébként nem gaz mert en is ezt csinalom

20/L

2017. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát az egyik legfőbb bajom sajnos az, hogy gőzöm sincs, hogy mi érdekel.

Számomra (általánosban is az volt+gimiben is) mindig az lesz a kedvenc tantárgy, amit egy nekem szimpatikus tanár jól át tud adni.

Ezért egyszerre érdekel minden és semmi, mert nálam minden tanárfüggő.

Infó érdekel, de azt hallottam, hogy nagyon népszerű, és sokan jelentkeznek rá, ezért valamiért pánikszerűen félek, hogy mire kitanulom, már többlet lesz belőle.

Paranoiás vagyok? Egyértelműen igen :D

És az gáz lenne, ha villanyszerelő lennék például? Nem egy tipikus női szakma.

Ja és még az jutott eszembe, hogy nem szeretem a túlzottan monoton munkát, meg a mókuskereket, meg a feleslegesen hülye elvárásokat. És sajnos nagyon sokszor nem tudom, hogy mit akarok, épp ezért is tetten fel ezt a kérdést :P

De azt tudom, hogy amikor erre kerül a sor, amiről most a kérdésem szól, lehet, hogy már teljesen más lesz a véleményem a dolgokról. Ezért is nehéz az élet :/

2017. aug. 20. 22:22
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát olyanra értettem például, hogy emelőgépkezelő, CNC programozó, hegesztő stb. :D

Ja és talán még az lehet pozitívum, vagy hogy is mondjam ezt, hogy viszonylag magas vagyok, kb 170cm, és nem vagyok kövér, viszont nem 50kg vagyok, és elég erősek a csontjaim, szóval ha valami fizikai munkát választok, akkor ez előny lehet gondolom.

Te mivel foglalkozol, kedves második válaszoló?

2017. aug. 20. 22:28
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan vágj bele ! Ez az egyik oka a szakmunkáshiánynak hogy nők szinte egyáltalán nem jelentkeznek lyen szakmakra mert ferfiasak, holott sokat ugyan úgy eltudnának végezni. Az általad említett szakmák keresettek, lesz velük munkád. Amúgy pont ma láttam fb-s allasajanlatnal hogy egy női vilalnyszerelo jelentkezett rá.
2017. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szívesen olvasok még véleményeket! :)

3-4 év múlva visszajövök, és megírom, hogy mi lettem :DDD

2017. aug. 20. 22:47
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
matekkal hogy állsz?
2017. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Általánosban mindig ötös voltam, most 9.-ben négyes lettem. Nem mindegyik része érdekel annyira hűde nagyon, de sok tantárgynál jobban szeretem. Csak a gimis tanárom egy kicsit unalmas.
2017. aug. 20. 23:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Az jó mert ha nem is olyan szinten de valamennyire kelleni fog.
2017. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát igen, elég sok mindenhez kell a matek.

Köszi a te válaszodat is egyébként! :)

2017. aug. 20. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!