Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányként, egyetem nélkül,...

Lányként, egyetem nélkül, érettségivel+Okj-val mennyire vihetem az életben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és lány. Gimnáziumba járok, most leszek 10.-es.

Tudom, hogy még nagyon sok víz lefolyik addig a Dunán, de én nagyon nem tudom elképzelni magam egyetemistaként.

Nézegettem Okj-s képzéseket, és igazából még nem választottam ki, hogy melyik lenne a legszimpatikusabb, csak nézelődtem.

Nagyon gáz lenne, hogyha elvégeznék egy olyan képzést, amit csak férfiak szoktak elvégezni? El tudnék azzal helyezkedni valahogy? Vagy ha nem kozmetikust vagy fodrászt végeznék el, akkor halálra lennék ítélve?

Írjatok le kérlek a tapasztalatokat, meglátásaitokat, szívesen várok mindenféle (értelmes) választ.



2017. aug. 20. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, autó motor szerelő :D

Imadom!

2017. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az szuper lehet, köszi a választ! :)
2017. aug. 21. 09:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is féltem a felelősségtől, most is. A villanyszerelő lehet, hogy sokat keres, de az is biztos, hogy elég felelősségteljes munka.


OKJ-s szakképzést pénztől függően bármit el lehet végezni, de talán a dekoratőr vagy akár egy informatikai rendszerüzemeltető (köznyelvben rendszergazdi) is megfelelhet neked.


Vinni valamire az életben... Nos, ez szerintem nem anyagi kérdés, ha jól érzed magad és vannak barátaid, akkor már vitted valamire.

2017. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
4-es matekkal siman mehetsz egyetemre. Nem olyan teljesíthetetlen az egyetem mint amilyennek azt itt sokan bemutatják, persze azért oda kell tenned magad (feltéve hogy normális szakot választasz).
2017. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgyhogy én még ezt átgondolnám a helyedben, ne legyél kishitű.
2017. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként tényleg sok időm van viszonylag addig, remélem egy szép nap (remélhetőleg minén hamarabb) rájövök, hogy mi a jó megoldás :D

Jó éjt mindenkinek!

2017. aug. 22. 22:58
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt csináld,ami érdekel!A szíved úgyis arra fog vinni, amerre a sorsod van! tapasztalat
2017. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, én jártam OKJ-ra (gépésztechnikus), láttam mi megy ott, annyira meggyőzött, hogy most itt vagyok egyetemen. Magyarországon a szakképzés szar, az óráid fele nem lesz megtartva, a diáktársaid beleszarnak az egészbe, és akkor már a tanáraid is, ha tanulni szeretnél, kérdezel órán még téged közösítenek ki. Elavult technológiával tanulsz elavult dolgokat, a tudás 70%-a használhatatlan. A vizsgán a tanárok mindenkinek odaadják a papírt, és utána még gratulálnak is, pfff. Aztán elhelyezkedésileg... kb semmit nem ér. Ha akarsz bruttó 160,000 ér gürizni, úgy hogy nem becsülnek meg, mint ahogy a volt OKJ s társaim 90%-a vagy inkább kimennél külföldre, itthon hagyva a családot és a barátokat, ahol az átlagbér alatt 500 euróval keress, de nem gond, mert a magyar fizetéshez képest még ez is jó, akkor gyerünk.

Szerintem szedd össze magad, különösen matekból, és irány az egyetem. Nem fogod megbánni.

2017. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Ez elég motiváló volt :D

De igazából addig még rengeteg dolog történhet. Majd maglátjuk, hogy mi lesz.

2017. aug. 28. 08:46
 20/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen

"okj" -

2019. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!