Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok,igazából idén érettségiztem,angolom 54 törim 66 magyarom meg 62% lett,és Szegeden szeretnék továbbtanulni,idén OKJ-t csinálok,és mindenképpen humán szakon szeretnék tanulni,nézegettem is őket,de nem látom el,hogy milyen diplomával minek mehetnék el.Valami olyasmit szeretnék,amivel hivatalba dolgozhatok,akik intézik a személyigazolványokat is,taj kártyákat,tudjátok ahova sorszámot kell húzni ugyesbajos problémák miatt,ilyesminek milyen diplomával mehetnék el?(Szakra nem lenne baj,hogyha 300 pont körül felvennének) Csak,hogy ne menjek el feleslegesen nyíltnapokra jövőre,remélem nem lett túl zavaros :D

2017. aug. 23. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Amire te gondolsz az a munka és társadalombiztosítási szak, van Szegeden is. Alapja a jog. Viszont ha államira akarsz menni, akkor esélytelen, ide a ponthatár 410 volt, fizetősre 290 körül.
2017. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
ja de most számolom hogy nincs meg a 280 minimum pontod a felvételihez. Ha egyetemre szeretnél menni érettségizz újra.
2017. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Töriből szeretnék emeltezni jövőre,esetleg egy angol nyelvvizsga is játszhat,milyen eséllyel buknak ki az emberek ilyen szakokról?
2017. aug. 23. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez az eredmény nagyon gyenge egyetemhez, plána humán szakon..érrttségizz újra, nyelvizsgázz le MINIMUM
2017. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen szakokon nem jellemző a kibukás. Infós és mérnöki szakokon hullanak mint a legyek, nem ilyen ügyintézőin.
2017. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát az attól függ mennyire tanul valaki. Elég kemény szak, sok és száraz tananyaggal, a leginkább buktatós tárgyak a joghoz kapcsolódnak.
2017. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5ös nem nagyon van fogalmad erről a szakról igaz?
2017. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4-es: Magyarból,töriből,munkavédelemből mindig 4-es,5ös voltam,írásbelin nagyon ráfeszültem,szóbeli részek 80% felett voltak,írásbelik húztak le.4évig infót tanultam,hányadék egy szakma,ezért gondolkoztam humánon,ahoz valamennyi érzékem is van,milyen olyan szakok vannak,amik után tudok valamit kezdeni egy diplomával?Nézegettem a szakokat és kb mind 6 féléves,alapot adnak csak,utána menni kell mesterképzésre,vagy ez hogy működik? Bocsánat a tudatlanságomért
2017. aug. 23. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!