Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fogok így érettségizni...

Hogyan fogok így érettségizni 2018-ban, ha mindent elfelejtek?

Figyelt kérdés
Fejér megye 2.legjobb gimnáziumába járok, sokat tanulok, a jegyeim is jók, nyelvvizsgám is van. Most leszek végzős de félek. 11 éven keresztül jól tanultam, most is ezt fogom, de amit megtanulok, doga és felelés után már elis távolítja az agyam. Semmi nem marad meg. Semmi maradando emlék. Hogyan fogok igy erettségizni, ha a 11.év alatt alig maradt meg valami véglegesen? Vagy csak velem van ez? Majd fellesz minden elevenítve? Segítsetek kérlek.

2017. aug. 23. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Ez azért van, mert a tananyag 90%-a egyáltalán nem hasznosítható az életben. És mivel a dogák után soha többé nem foglalkozol az adott témával, ezért természetes, hogy el is felejted.

Érettségire ugyanúgy bemagolod a sok hülyeséget, megírod szépre-jóra, aztán mehetsz tanulni valami szakmát. Azt már nem fogod elfelejteni, ne aggódj.

2017. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nálam ugyanez van... van,aki azt mondja, hogy azért ,mert csak biztosan bemagolom,és nem is értem...ez nem igaz, volt,hogy kitéve-betéve tudtam,mikor tanultuk, minden lépést értettem,és 2 hét után, mintha törölték volna az egészet az agyamból :/// rengeteg elmélet, nulla gyakorlat... ez jellemzi az oktatási rendszert és a hasznavehetetlen anyagot,amelyet az érettségin számon kérnek :(
2017. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ismétlés nélkül elveszik az információ, viszont, mivel másodszorra ugyanazokat a kapcsolatokat kiépíteni sokkal könnyebb, pár hét ismétléssel minden információt vissza tudsz majd hozni az érettségire, de a középszintű érettségi írásbelijére ennyi sem kell, csak az, hogy begyakorlod a feladatlapokat.


Egyébként, just for the record, az iskola arra tanít meg, hogy több van a világon abból, amit elsőre kinéznél belőle, általános műveltséget ad a tudomány alapjaiból és tanulási technikát és logikát tanulsz, amire a későbbi életben mindenkinek szüksége lesz.

2017. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha az eddigi dogákra elég volt a memóriád, akkor az érettségit is össze fogod hozni, az meg nem számít, hogy elfejelted utána, ebből az életben úgysem fogsz használni semmit. Majd jelentkezel egyetemre és ott tanulhatsz hasznos dolgokat.
2017. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Az érettségit szinte lexikális tudás nélkül is le lehet tenni, ezt nem kell ennyire túlidegeskedni.


Az én osztályomból olyan emberek hoztak idén 3-ast, 4-est pl. magyarból, akik végig teljesen figyelmen kívül hagyták a tantárgyat, de tényleg végig. Ha annyit tudsz, hogy mik a költői képek, alakzatok stb, tudsz minimálisan jól fogalmazni, szöveget értelmezni és rendesen készülsz a szóbelire, simán összejöhet 70 pont.

Én magyarból egyedül a fogalmazásban voltam kiemelkedő, semmi más nem érdekelt, nem készültem, szóbelivel 82% lett.

Törinél valóbban kell egy kis tudás, ha az ötösre hajtasz, legalább annyi, hogy a 4 év könyveit elolvasod, de az is jó részt szövegértelmezés, és még atlaszt is használhatsz, amiben van kronológia, ergo az évszámokat sem kell fejből tudni. Az esszék sem vészesek annyira, atlasszal azokat is meg lehet írni egy jó átlagra.

Matekhoz, Angolhoz szintén nem kell lexikális tudás, utóbbihoz még a képleteket sem kell tudnod, ott lesz a négyjegyű függvénytáblázat, amiben minden le van vezetve, csak tudni kell használni, hogy ne vesztegess el 15 percet csak 1 képlet keresésére.


De egyébként javaslom nézd meg, hogy milyen szakra mennél egyetemen, és mik a tantárgyi követelmények, melyik az a két tantárgy, amiből duplázásnál a legtöbb pontod lehet. Ha pl. töri-angol kell, akkor leginkább ezekre készülj érettségin. És nézd meg, hogy melyikből kell emelt szintet teljesíteni.

2017. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hova jársz? tópartiba?? vagy a telekibe?
2017. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!