Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés vegyészmérnöknek...

Jó döntés vegyészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemet ajánlanátok?
2017. aug. 26. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó.

Mű.

2017. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pannon egyetem
2017. aug. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BME (én is ide jártam)

Ha érdekel a kémia-matek-fizika, akkor jó lesz neked itt. Nem minden tárgy fog egyformán érdekelni, de szerintem sok fontos és hasznos dolgot meg lehet itt tanulni. Arra azért számíts, hogy nem túl sok szabadidőd lesz. A sok labormunka, meg jegyzőkönyvek/beszámolók készítése miatt szorgalmi időszakban is sokat kell dolgozni. A vizsgaidőszakban meg általában 4 vagy 5 vizsga van, de vannak olyanok, amire 7-8 napot is tanulni kell.

2017. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 2 hely közül nagyon szelektálnak a munkaerőpiacon?
2017. szept. 4. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettővel el lehet helyezkedni. Gyógyszergyárakba (főleg BME gyógyszer MSc-vel) BME-s diplomával könnyebb elhelyezkedni. A nagy vegyipari gyárak (MOL, TVK, BorsodChem) meg talán a Pannon Egyetem diplomáját preferálják.

De külföldön is sok lehetőség van. A vegyiparban/műszaki területen az angol mellett különesen fontos a német nyelvtudás. (A Brexit után a német jelentősége szerintem nőni fog)

2017. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!