Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen reménytelen vagyok,...

Teljesen reménytelen vagyok, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, és már jó néhány hónapja kutatok saját magamnak tanulási lehetőség után az Egyesült Államokban. Egy régóta dédelgetett álmom válna valóra, ha eljutnék oda akár ha csak néhány hónapra is, de tanulni. Meg szeretném tapasztalni, milyen az ottani oktatási rendszer, szeretnék Tőlük, róluk is tanulni, elképesztő módon érdekel az Egyesült Államok felépítése, jogrendszere, stb... A probléma az, hogy bár a családom e él szegényen, nem engedhetünk meg magunknak egy ilyen programot, ösztöndíjra pedig esélyem sincs, hiszen csak a humán tárgyakból szereztem ötösöket tavaly év végén. Au pairnek, önkéntesnek nem mehetek, ahhoz még fiatal vagyok.

Ha mégis bárki tud bármilyen olcsóbb lehetőséget a kint tanulásra (akár a legkopárabb texasi faluban is), az íron nekem, nagyon hálás lennék.

A maximum összeg amit be tudnánk áldozni 500-1000 USD körül mozog.



2017. aug. 28. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mostanában szeretnél menni? Ha vársz pár évet, mehetsz ki dolgozni, önkénteskedni, de ha egyetemre mész, ott megpályázhatsz ösztöndíjakat vagy csereprogramokat.


Nekem egy osztálytársam a te korodban egy évet tanult az USA-ban, de úgy, hogy kint élő rokonainál volt elszállásolva és a rendes iskolarendszerben végigcsinált egy tanévet.

2017. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
esélytelen.
2017. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Első, az Usa-ban szinte lehetetlen egyetemistaként ösztöndíjat kapni. Azokat az amerikai állampolgárok kapják meg. És ha meg is kapná, csak a kollégium 800 ezer forint körüli összeg lenne egy tanévre. És akkor még nem evett, nem vett bérletet stb.
2017. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, félreérthető, amit írtam: nem arra gondoltam, hogy oda járjon egyetemre, hanem hogy itthoni egyetemen megpályázhat ösztöndíjakat, amikkel finanszírozni tud egy rövidebb tanulmányutat vagy ilyesmit.
2017. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lettem lepontozva. Igaz én nem az USA-ba hanem Angliában jártam egyetemre, de sokkal magasabbak a megélhetési költségek mint itthon. Egy átlag kétágyas kollégiumi szoba 80 ezertől indul, és ez a legolcsóbb, amiben egyedül laksz, ami olyan mint amilyeneket a filmekben láttok, olyan 120 ezer körül vannak.
2017. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rotary-t ajánlom. Ingyenes.
2017. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cserediák lehetnél de csak a repülőjegy kb 1000 dollár...
2017. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!