Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot lenne erdemes...

Milyen sportot lenne erdemes meg kiprobalnom? Vagy hagyjam, teljesen remenytelen eset vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy en egy 149 cm magas, kb.45 kg-os lany vagyok, nagyon gyenge fizikummal es rettento benasaggal megaldva:(

Eddig probaltam az uszast, lovaglast, a neptancot es az akrobatikus rock and rollt valamint izelitokent sokszor probaltam kulonbozo labdajatekokat (foci, kezi, kosar, ropi) es a gerendat, talajtornat is, de talan az uszas kivetelevel (az is csak egy atlagember szintjen megy) MINDENBEN csalodnom kellett. Semmit, de tenyleg semmit nem tudtam normalisan csinalni vagy pedig az volt, hogy egy ideig fejlodtem, aztan megrekedtem egy szinten. De sokkal inkabb a benazas, kinlodas volt a jellemzo, a reflexeim szornyuek, labdat nem tudom elkapni, felrerugom, nem birom elutni vagy epp kosarra dobni vele, gerendan osszevissza billegek vagy lefordulok rola, futni meg konkretan nem birok, 100 m utan meg akarok halni es nagyon lassu is vagyok, pedig tenyleg beleadok mindig mindent. Turaknal sem birom a nagy tempot, egyszeruen mindenhez egy nyomoreknak erzem magam:(

Pedig tudom, hogy a sport fontos, egeszseges es nagyon irigylem azokat, akik oromuket lelik a mozgasban es tehetsegesek.



2017. jún. 17. 18:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
Csináld azt, ami megy! :)
2017. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Épp az a jó, ha megrekedsz, mert olyankor elkezdhetsz gondolkozni azon, hogy hogyan változtass a javulás érdekében.

Olyan opció, hogy megrekedtem, ezért másba kell kezdeni ne legyen.

Nem szabad feladni, ennyi a titok, te is lehetsz ügyes és erős csak lehet többet kell tenned érte, de ez nem szégyen.

2017. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 palilaci ***** válasza:

Crossfit, testepites, ero illetve sulyemeles. Ezekben az a jo, hogy tudsz magaddal is versenyezni.

Mozgaskoordinacio es a fizikum javitasara jo a judo, karate es a kickbox is. Fius sportoknak tunnek, de rengeteg leanyzo is uzi ezeket. Probald ki oket batran es valaszd ki a legszimpatikusabbakat. Amugy ami meg fontos, az egy jo edzo vagy egy mentor, aki lehet mondjuk az edzotarsad is.

2017. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek. Testepito, sulyemelo oszinten szolva nem szeretnek lenni, nem nagyon tetszenek az ilyen nagyon izmos nok.

A kondizasra, kuzdosportokra mar en is gondoltam, bar nem tudom, az ilyen extrem alacsony termet nem jelent ott hatranyt?

(Kifelejtettem, hogy 17 eves vagyok, tehat noni mar nem nagyon fogok)

2017. jún. 17. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Küzdősportok. Boxot ajánlom elsősorban, mert az a "legegyszerűbb". Ha nem tetszik, akkor Kick Box, Taekwondoo, Wing Chun/Tzun. Ami tetszik és érdekel, azt csináld.
2017. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazság szerint hátrány, hogy alacsony vagy, de ez ne szegje a kedved, hobbi szinten nem olyan nagy hiányosság. Van egy partnerem (Boxolok), ő alacsonyabb nálam fél fejjel és az az ember ellen bunyózott, aki viszont nálam 2 fejjel magasabb. Mégis jól elvoltak. Tehát tényleg nyugodtan menj csak Boxra, ha tetszik.
2017. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 palilaci ***** válasza:

Attol hogy nem tetszenek te az eletben nem leszel olyan. Kiss Virag offseason. Keress ra. Ez a max amit kitudsz hozni doppingszer nelkul. Eros leszel, fitt es egeszseges, raadasul jol is fogsz kinezni. Nem rabeszelni akarlak, csak unalmas mar, hogy mindenki a szteroidhasznalo elsportolokbol indul ki. Mondjuk Ő pont elsportolo es valszeg okossagot is tol, de a versenyformahoz es nem ehhez:

[link]

[link]

Akinek ez tulizmos vagy ferfias, azzal bajok vannak:)

2017. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 palilaci ***** válasza:
Amugymeg. Ha te olyan celbol edzel, hogy formald a tested, izmot epits, akkor sajnalom, de testepito vagy :D Megha hobbi szinten is. De kondiba meg lenne kedved menni. Akkor ott mit csinalnal? Telefonoznal, vagy edzenel egy jobb, fittebb kulsoert? Na ugye ;D
2017. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, a boxnak ezek szerint erdemes adni egy eselyt:)

Kedves utolso!

Igazan koszonom, hogy latatlanban, semmit sem tudva rolam, mar ki is jelented, hogy en biztos csak a labamat logatnam a konditeremben. Es bocsanat, hogy udvariasan volt kepem visszautasitani a javaslatodat (bar teljesen ez sem igaz, mivel a boxra nem mondtam semmi rosszat) Nem tudom, miert kell erre elkezdeni szemelyeskedni. Igen, valoban a kigyurt emberekre asszocialok, mivel ismerek hobbi szinten kondizokat, de egyikuk sem tartja magat testepitonek. Lehet, velem van a baj, nem vagyok sok mindennel tisztaban, de ezt el lehet mondani lekelezo stilus nelkul is.

Mindenesetre koszonom mindenkinek a segitseget! Itt a nyar, boven lesz idom uj dolgokat kiprobalni 

2017. jún. 17. 21:08
 10/11 palilaci ***** válasza:

Valamit nagyon felreertettel. Sehol nem irtam, hogy a labadat logatnad. Sehol nem irtam lekezeloen. Egy peldat hoztam fel, mivel irtad, hogy kondiba mennel, de nem szeretnel testet epiteni.

"De kondiba meg lenne kedved menni. Akkor ott mit csinalnal? Telefonoznal, vagy edzenel egy jobb, fittebb kulsoert? Na ugye ;D"

En utobbira tippeltem, nem pedig a telefonozasra. Am ha edzel egy jobb testosszetetelert akkor testepito vagy. Mert ez a testepites lenyege. Erre akartam celozni, de amint latom nem ment at. Egyszerubb peldaval elve : Aki hobbi szinten eljar zsakolni es ringben kuzd okolvivas szabalyrendszerben az nem boxolo? De.

2017. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!