Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő- és kisgyermeknevelő...

Csecsemő- és kisgyermeknevelő vagy óvónő volna a jobb választás?

Figyelt kérdés

A két szak között vacillálok. Milyen pró és kontra érveket tudnátok mondani? Van fizetésbeli különbség a két szakma foglalkoztatottjainak keresete között?


(Illetve, én szeretnék dolgozni tanulás mellett, de sokan azt mondják, hogy a nappalis képzés sokkal jobb lenne.)


Szerintetek a levelezős vagy nappali képzések közül, melyik volna jobb választás? Van hátránya a levelezősnek?



2017. szept. 1. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Levelezős képzésen elesel rengeteg diákkedvezménytől, és diákmunkát sem vállalhatsz. Ha mindenképp teljes állásban akarsz dolgozni, és biztosan lesz munkád, akkor választhatod ezt, de egyébként a nappalis képzés mellett is lehet melózni, csak nem heti 40 órában.


Szerintem az alapján kéne döntened, hogy mit is akarsz csinálni, milyen korosztállyal akarsz dolgozni, milyen pedagógiai szerepben szeretnél lenni.

2017. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
óvónőből durva hiány van, a bölcsibe meg kihalásos alapon lehet bekerülni.
2017. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Óvónő! Kisgyermeknevelő diploma semmire se jó, óvónőt meg sokat keresnek, még év közben is.
2017. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Miért ne lenne jó semmire? Aki bölcsődében akar dolgozni, annak ez a diploma kell. Én is kisgyermeknevelőnek tanulok és egy percig sem bántam meg, mivel engem ez a korosztály, ez a feladatkör fogott meg jobban. Kinek mi.
2020. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én se bántam meg, imádtam én is, de NEM tudtam vele elmenni dolgozni. Semmit nem ér a mznkaerőpiacon, óvónőkért most bezzeg ölnek.
2020. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valamikor meg kisgyermeknevelőt fognak keresni óvónőt nem. Vagy fordítva. Így megy ez sajnos...
2021. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!