Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges három tárgyból...

Lehetséges három tárgyból emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Matek - Fizika - Infó

Ez a három tárgy a kiszemelt. Az előnyöm az, hogy most vagyok 10.-es. A tervem az, hogy a fent leírt három tantárgyból előre haladok a tanagyagban önállóan. A maradék tárgyból (Irodalom, Magyar, Angol, Töri) pedig a megszokott mederben haladok. Megérné-e, így készülni, időben vagyok-e még, vagy nem igazán lehetséges?



2017. szept. 9. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Lehetséges, én is 3 tantárgyból emelteztem idén (biológia, kémia, nemzetiségi német nyelv és irodalom). Mindegyik nagyon jól sikerült, és én is tizedik körül kezdtem el "komolyabban venni" a tárgyakat (elsősorban a biológiát és a kémiát, mert az kellett a továbbtanulásomhoz, a német irodalmat csak azért, mert nem akartam a középiskolás tanáraim előtt érettségizni belőle, ők nagyon keményen vették...) Az osztályból többe is így csináltuk, és minden rendben ment mindenkinél. Időben vagy, nem kell félned, de tényleg vedd nagyon komolyan a kiszemeltjeidet! :)

Azt még megjegyezném, hogy biológiát meg kémiát nyáron is tanultam, anélkül nem sikerültek volna ilyen jól az érettségiim. (Persze enélkül is meg lehet csinálni, de úgy sokkal több dolgod lesz évközben, majd meglátod, neked mi éri meg.) És egy jótanács: akkor írsz nagyon jó írásbelit, ha megcsinálod az előző évek feladatlapjait (én ezt utolsó évben csináltam, és meglett az eredménye, nagyon megérte). Javaslom matekból és fizikából!

2017. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!