Mit tanuljak? Szeretnék diplomát szerezni.

Figyelt kérdés

Nem feltétlen azért, mert diplomával akarok elhelyezkedni, elsősorban azért, mert csak szeretnék, de azért persze jó volna ha mégis azzal kellene elhelyezkednem akkor legyen haszna.

Szakközépiskolában közgazdaságot tanultam, majd elmentem egy felsőfokú továbbképzésre, ahol továbbra is marketing, és közgazdaság volt a fő téma. ez a 6 év elég volt, hogy rájöjjek, ez nem az én világom.


Nem vagyok egy különleges ember. Nincsenek különleges hobbijaim, készségeim. Semmi. Sem nagyratörő álmok, hogy orvos legyek vagy ilyesmi.



De szívesen fogadnék pár ötletet és és magyarázatot is hozzá, hogy miért ajánlanátok azt :)



2017. szept. 15. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az is fontos, hogy lássuk, hogy mi nem érdekel minket, de önmagában az, hogy a gazdaságtudományok hidegen hagynak, nem feltétlenül elégséges információ arra vonatkozóan, hogy pályaválasztást javasoljunk.

Mi érdekel? Mivel szeretnél foglalkozni? Mit szeretsz tanulni? Milyen munkát szeretnél végezni? Mennyit szeretnél keresni? Stb.

2017. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Legfontosabb kérdések: Hány pontod lett érettségin? Csak államiban gondolkodsz vagy mehet fizetős is? Melyik tárgyakat utáltad és miket szerettél?
2017. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igazából sokminden érdekel, szívesen beszélgetek szinte bármiről.De főleg szeretem a pszichológiai dolgokat, de nemhiszem hogy pl.: pszichológusként tudnék dolgozni, mert félnék, hogy én is dokinál kötök ki :) de a téma alapból nagyon érdekel :)

Érdekel a fotózás, szívesen tanulnék dolgokat a meteorológiáról (bár nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban milyen állásokat lehetne betölteni,)

Mivel anyukám gyógyszertárban dolgozik és fejből vág szinte minden gyógyszert, hatóanyagot, így természetesen ez is tetszik, hogy gyógyszereket készít.

Akkor nagyon sokat gondolkoztam már azon, hogy lakberendezést tanuljak, de elvileg kell hozzá jó rajztudás, ami nekem nincs sajnos.

Melyik tárgyakat szeretem és miket nem?

igazából gyűlöltem tanulni mindig. Mert nem tartottam jónak a tanáraimat. De ha kicsit átgondolom akkor szerettem a magyar nyelvtant (bár már a helyesírásom a múlté, de szerettem és jó is voltam belőle), az irodalmat is szerettem volna ha nem mindig arról lett volna szó hogy tanulj tanulj tanulj... a történelmet nem szerettem annyira az évszámok miatt.

közgazdaságból azt a részt nagyon szerettem mikor a könyvelés alapjait tanultuk. ebben nagyon jó voltam, de az a megelőző sok magolás, sok fölösleges dolog.... ez egy kicsit elvette a kedvem. Akkor volt olyan tantárgy hogy a vállalkozásokkal foglalkoztunk. vállalkozások alapítása, stb stb... ez sem volt rossz..

a matekot nem szerettem, mert egy idő után már túl bonyolult volt :D hiába próbáltam megérteni.

Fizika, kémia... utáltam. Valahogy sosem tudtam megérteni hogy miért csak a könyvet kell lesnünk.. soha semmi gyakorlatias dolgot nem csináltunk, pedig szerintem nem ártott volna. És szerintem ez a legnagyobb baj, hogy minden tanár azt várta el tőlünk, hogy magoljuk be a könyveket és akkor jó leszel.

Biológia, földrajz... több érdekességet tanultam ezekből mint fizikából

középiskola 3. osztálytól valahogy nem ment. Nem az erősségem.


Már nem emlékszem, hogy hány pontom lett érettségin, de a középsulit egy 3,7-es körüli átlaggal vittem végig. szóval nem voltam túl jó tanuló. és a suli mehetne fizetősen is ha csak úgy vesznek fel :)


Na jó, most jó sok katyvaszt leírtam nektek :) Bogozzátok ha van kedvetek :D és javasoljatok valamit :D

2017. szept. 15. 16:40
 4/5 A kérdező kommentje:

ja, és a legnagyobb gyengeségem: kapcsolatteremtés. Szeretek beszélgetni szinte bárkivel és szinte bármiről. De nem tudok kezdeményezni, és emiatt nagyon lassan barátkozom, de amikor már egy kicsit összebarátkoztam valakivel, akkor már minden szuper...

Telefonon pedig még a szüleimmel sem nagyon szeretek beszélni. Pedig szeretnék.

Sőt.: régebben szerettem volna piackutató lenni. és azzal aztán le kellene küzdenem ezt a félelmemet

2017. szept. 15. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Biológus/kutató esetleg? Ott érdekességeket fedezhetsz fel, és nem is kell sok emberrel kommunikálni, elmerülhetsz a saját világodban.
2017. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!