Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes biológia Msc-t megcsin...

Érdemes biológia Msc-t megcsinálni?

Figyelt kérdés
Elhelyezkedés szempontjából kérdezem. Milyen lehetőségek vannak? (Nem biológus az alapvégzettségem)

2017. szept. 19. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, hogy mit akarsz dolgozni. Ha laboráns akarsz lenni, akkor megéri, de ha kutató vagy egyéb akkor nem, teljesen felesleges
2017. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Pont a kutatónak kell MSc és ez a minimum. Doktorit is elvárnak elég sok helyen. Én apám több gyógyszergyárban dolgozott már. A BSc biológus maximum laborásnak kellett. A kémia / mikrobiológia diploma sokkal többet ér.

Azt hogy neked mi érdemes mi honnan tudjuk ? Fogalmunk sincs mi az első diplomád, biológián belül mit akarsz és hol akarsz dolgozni.

2017. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus vagyok. Eü végzettség. Szeretnék Msc képzésre menni, hogy több lehetőségem legyen, ne csak az eü-re legyek specializálódva, de nem tudom mi az, amibe érdemes plusz 2 évet belefektetnem. Feleslegesen nem akarok elvégezni semmit, ha ugyanott tartok majd, mint most.

Nincs bajom ezzel a szakmával amit kitanultam egyébként. Csak más területen is kiakarom magam próbálni.

Gyógyszergyárba tudtommal ezzel a végzettséggel nem vesznek fel. Kíváncsi vagyok oda pl kik mehetnek a vegyészen gyógyszerészen, orvoson kívül.

2017. szept. 20. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ausztriáról, Németországról írtam. Ott dolgozott apu. Valóban nem volt ember a te végzettségeddel, de csak azért nem, mert ezt nem ismerik sokan. Megkérdeztem aput és ő ilyen képzést nem is látott mikor ő jelentkezett Ausztriában egyetemre. A nevében benne van az analítikus szó, szóval analítikus lehetnél. Apuéknál főleg kémia diplomás emberek voltak gyógyszergyárban. Pl. kémia BSc, vegyész MSc (= kémia MSc), vegyészmérnök BSc. Gyógyszerész is volt persze. Apu is az. Ph. D. gyógyszerész. Komolyabb kutatási területeken elvárják MSc + Ph. D. kombót. Mikrobiológus is dolgozott náluk. A biológus BSc diplomás embereket nehezen vették fel. MSc-ből sem mindegy mi a biológus szakiránya. A biotechnológus, molekuláris biológus végzettségűt viszont szívesen látták. Jó német nyelvtudás és legalább 1 év gyakorlat után álltak szóba eleve bárkivel is. Előny az angol nyelv, informatika tudás. Továbbképzési lehetőségeket kínálnak. Akár vezető is lehet az ember, ha tesz érte. Az osztrákokat nem nehéz túlszárnyalni, mert kényelmesek.

Magyarországon nem tudom mi a helyzet, de azt igen, hogy a biológia diplomával ott még nehezebb jó állást találni.

2017. szept. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Fordítva akartam írni, nem tudom miért így írtam. Én biológus vagyok, szóval így mondom neked, hogy felesleges, ha nem kutató akarsz lenni
2017. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!