Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri külföldön tanulni?

Megéri külföldön tanulni?

Figyelt kérdés

Még nem egészen konkretizálódott bennem, de leginkább az idegen nyelvek, a nyelvészet, fordítás-tolmácsolás, a nyelvtanulás és oktatás érdekel, valamint az újságírás, szerkesztés, kiadás területét is érdekesnek találom. Jelenleg nem igazán tudnám elképzelni magamat tanárként, bár nem tudhatom még, hogy mit hoz a jövő... Annyi biztos, hogy a nyelvtanulás és nyelvoktatás témakörében is inkább a tanítási módszerek, nyelvkönyvek és tananyagok készítése, szerkesztése áll közelebb hozzám, nem pedig a konkrét pedagógusi tevékenység.

Mindig vonzottak a különböző kultúrák, szeretek új embereket megismerni, utazni és régebben is foglalkoztatott a gondolat, hogy milyen lehet egy másik országban élni, ezért felmerült bennem az ötlet, hogy külföldön (konkrétan Skóciában, esetleg Hollandiában) folytatnám a tanulmányaimat. Ugyanakkor jelenleg több dolog is kilátásban van (pl. nyelvvizsga, szintemelő érettségik, önkéntes munka), ugyanis eredeti terv szerint itthon felvételiznék egy nyelvszakra, ami így abszolút rendben is lenne, azonban attól tartok, hogy a "külföldi továbbtanulás" projektet már nem biztos, hogy sikerülne végigvinnem (nem szeretnék semmit sem összecsapni, elkapkodni pl. szak kiválasztása vagy personal statement, illetve a nyelvtudásomat is fel kellene turbózni), így az egy évet csúszna.

Az egyik lehetőség, hogy mindent megcsinálok, ahogyan elterveztem, majd azt követően 2019-ben felvételizek egy kiválasztott külföldi egyetemre. A másik lehetőség, hogy szintén mindent megcsinálok a terveim szerint, azonban 2018-ban felvételizek egy itthoni egyetemre és ott tanulok, majd 2019-ben megpróbálkozom a külföldi felvételivel és amennyiben az összejön, akkor az itthon egyetemet otthagyom.

Azon is gondolkoztam már, hogy itthon elvégzek egy alapszakot és külföldön megyek mesterképzésre, azonban jelenleg könnyebb helyzetben vagyok, hiszen a szüleim támogatnak (anyagilag is), még nincsenek komolyabb kötöttségeim pl. párkapcsolat, munka és fiatalabb is vagyok, könnyebb lenne alkalmazkodnom. Ha magyar diplomát szereznék, akkor később már kevesebb lehetőségem lenne külföldön élni és dolgozni (sokkal nehezebb és költségesebb lenne tenni ennek érdekében), ami mindig is vonzott és attól tartok, hogy később megbánnám a döntésem. Azonban, úgy csúsznék és 20 évesen kezdeném az egyetemet külföldön, míg "normál esetben", itthon egy évvel korábban.

Szerintetek megéri halasztani és külföldre koncentrálni, hiszen akkor több lehetőségem lesz? Vagy pedig inkább mondjak le róla és érjem be egy itthoni egyetemmel mert az minden szempontból egy könnyebb és egyszerűbb választás?


2017. szept. 20. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te még nagyon nem tudod hogy mit szeretnél. Lehet hogy megérné egy évet halasztani hogy eltudd dönteni hogy mit szeretnél csinálni. Egyébként sokan halasztanak külföldön is meg itthon is tehát azt ne hidd hogy ha 20 évesen mennél akkor mindenki fiatalabb lenne nálad ha emiatt aggódsz. Skóciába januárig kell leadni a Ucas jelentkezést tehát addig lenne időd gondolkozni.
2017. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már leérettségiztem, most éppen itthon vagyok a "halasztott évemben". Mindenképpen nyelvszakra mennék itthon és külföldön is, ami szerintem egy "alapnak" tökéletes, viszont az még valóban nem alakult ki bennem, hogy konkrétan mit is szeretnék csinálni mert több minden is érdekel.

Az lenne az ideális, ha 2018 januárban jelentkeznék külföldre (és fel is vennének :) ), viszont nem tudom, hogy érdemes-e megpróbálnom. Januárig még van kb. 3 hónapom, májusban érettségiznék, nyelvvizsgáznék és emelett még több hónap önkéntes munkát is terveztem végezni külföldön, tehát elég sűrű lenne a programom és többektől hallottam, hogy ezt nem célszerű így intézni. Emiatt gondoltam rá, hogy akkor egy évet csúsztatnám ezt a projektet és 2019-ben jelentkeznék, de akkor már szeretnék magammal valamit kezdeni addig, így 2018-ban itthon elkezdenék egy szakot és amennyiben felvételt nyerek a külföldi egyetemre, akkor az itthonit itthagyom. Tehát igazából nagyon lesarkítva az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e ennyit várni a külföldi felvételire, mikor itthon annyi idő alatt már majdnem el tudnék végezni egy egyetemet?

2017. szept. 21. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs még nyelvvizsgád?
2017. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, még nincsen, sem államilag elismert, sem nemzetközi. Eredetileg itthon szerettem volna tanulni és egy teljesen másik szakra "készültem" (inkább csak rábeszéltek), amire simán felvettek, nem volt szükségem plusz pontokra, így nem csináltam nyelvizsgát mert úgy voltam vele, hogy a diplomáig még van időm. Ugyanakkor külföldre úgyis IELTS kell, tehát egy itthoni nyelvvizsgával nem mentem volna semmire, mindenképpen kell majd csinálnom egyet, amit külföldi egyetemek is elfogadnak.
2017. szept. 22. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!