Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itt a továbbtanulás! Van...

Itt a továbbtanulás! Van lehetőségem erős helyre menni? És ha igen hova?

Figyelt kérdés
Helló, az lenne a kérdésem, hogy van e erős középiskola ahol informatikát lehet továbbtanulni és nem kell pluszban tanulgatnom otthon, hogy tanuljak is (pl. Programozást otthon kell tanulnom hogy legyen valami) Kb. 4,8 az átlagom, és a felvételit is van lehetsőségem megúrni

2017. szept. 21. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Melyik településen keresel sulit?


Amúgy három lehetőséged érdemes megnézned, elsőnek keress rá:

- alternatív sulik

- versenyistállók

- info tagozatos sulik


A tagozatos iskolákból nem hallottam még igazán jóról, szerintem nincs még ez kialakulva.


Az alternatív sulik gyakran alapítványi fenntartásúak, ezért több pénzből gazdálkodnak és nem köti őket állami tanterv. Például az AKG vagy az Alternatív Politechnikum egészen más infrastruktúrával dolgoznak, mint egy állami iskola, több gépük van, lehet, hogy már dolgoznak tabletes tanítással stb.


A versenyistálló típusú iskolákban szintén jobbak a lehetőségek. Egyrészt jobb a pozíciójuk, ki tudnak alkudni az államtól/önkormányzattól kedvezményeket, másrészt náluk is sokszor van pluszforrás - vagy magánkézből, vagy azért, mert egy egyetem gyakorlóiskolái. Ilyen pl. a Radnóti, a Szent István, a Fazekas. Személy szerint az Istvánról tudom, hogy az államilag előírt infóóráknál többet tartanak, ráadásul van egy egész jó kis robotos cuccuk is.


Matematikusként végeztem, programozóként dolgozom. Szerintem mindenképpen tanulj otthon is, maga a szakma is ebből áll, én is folyton ezzel töltöm az időmet.

Amúgy épp most lesz az első infós tanítványom és szeretnék a későbbiekben kurzust is tartani, úgyhogy próbálok is összerakni ehhez tananyagot, de legalábbis tantervet.

2017. szept. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!