Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon tanácstalan vagyok!...

Nagyon tanácstalan vagyok! Érettségim van, szeretnék OKJ-s tanfolyamra menni, de elképzelésem sincs, hogy mi lenne nekem jó? 20/L

Figyelt kérdés

Sok minden érdekel, átrágtam már magam annyi szakon (informatikától kezdve szakácson,környezetvédő dolgokon át a szociális ápolóig..)

Hogy tudnám eldönteni? Az a baj, hogy sok minden érdekel..felületesen, de félek, ha belevágok akkor beletörik a bicskám..nem vagyok egy kitartó ember sajnos, ezt be kell vallani:( :'( matek, fizika stb. reál dolgok nem érdekelnek.

Szeretem az embereket, állatokat, jól esik ha segíthetek. Informatika áll legközelebb hozzám, de sajna a programozás nem megy, más infós munkahelyek telítve vannak, nem lenne értelme szerintem ilyet tanulni..irodain is gondolkodom, de mit? mert sok "irodai" képzés is van..

Légyszi segítsetek! Bár így nehéz, ha nem ismertek..


köszönöm a válaszokat előre is!


2010. máj. 27. 20:42
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, és megpróbáltam ilyen netes önismereti teszteket, de azok hülyeségek.. semmi értelmük :S
2010. máj. 27. 20:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Képzeld el a leendő életedet... Mit szeretnél? Milyen munkakörben tudnál sokáig eredményesen dolgozni? Mit nem unnál meg? Mi az, ami nem ütközne más terveiddel, pl. családalapítás? Az, hogy sok mindent szeretsz, nem baj, legfeljebb van, ami megmarad hobbinak. Nézd meg, melyik szakmából van túlképzés, melyik milyen tulajdonságokat igényel, pl. szociális ápolónak csak akkor menj, ha fel tudod dolgozni, hogy mondjuk az öregek otthonában elég gyakori a haláleset, vagy ha felvesznek egy fogyatékos gyerek mellé, aki gyakorlatilag képtelen ellátni önmagát, és az anyukája neked sír, hogy milyen nehéz, azt is tudnod kell kezelni úgy, hogy lelkileg ne rokkanj bele... Beszélj barátaiddal, szüleiddel, hogy a felmerülő állásokban el tudnának-e képzelni téged, és ha igen, miért, vagy épp miért nem? Végső esetben menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz, de ő is csak kb-ra fogja belőni, hogy humán terület, szereted az embereket, stb...
2010. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, a helyzet dettó én. Én azóta már letettem a voksomat, tudom mit karok.

Én írtam egy pályaválasztási tanácsadónak, részletesen magamról, miket szeretek, milyen tanórákat, és mik atz erősségeim, leírtam kb mik jutottak eszembe amivel foglalkoznék. Visszaírt nekem, és ajánlott az írásom alapján kb 4 dolgot, az egyik bejött, azt szeretném majd. Bár mellette bevallom, nekem van más szakma is ami érdekel, majd azt is megcsinálom, én is ilyen vagyok, szeretem a változatosságot. Én is már sok minden szerettem volna lenni, pont amiatt, mert sok minden érdekel.

Azok közül a szakmák közül amik érdekelnek, olvass utána, tudj meg róluk mindent, mik a tantárgyak, és leírást. Ez is sokat segít, lesz róla bele látásod. idővel te is találsz olyat, amit szeretsz.

19/L

2010. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
olyan szakmát válassz, amit ismernek, mindig szükség van rá és nem is olyan nagyon rossz! pl.:a szakács! Lehet nem túl nagy a fizuja, de biztosan el tudsz vele helyezkedni és szépen el tudsz éldegélni! Én is olyat tanultam most, aminek semmi értelme és senki sem ismeri, ezért kell újból keresnem sulit. Ha a fősuli nem jön össze nekem, én szakácsnak mennék.
2010. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20/F, előző voltam
2010. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
20:06-os. Megkérdezhetem, hogy hol írtál pályaválasztási tanácsadónak? Ez érdekelne nagyon.
2010. júl. 2. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!