Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány évesen szereztetek...

Hány évesen szereztetek diplomát? Melyik kor az ideális?

Figyelt kérdés

Pl. mi az, amit már "öregnek" gondoltok pályakezdőnek?

Én most vagyok 20, de még mindig csak keresem az utamat. Ha 25 éves koromra szerzek diplomát, az nagyon késő? Sokan 21-22 évesen már lediplomáznak.



2017. szept. 26. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Én 24.

És az újkor az ideális.

2017. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én pont 40 évesen kaptam meg a diplomámat. Nem éreztem "öregnek" magam, sőt voltak akik nálam is idősebbek voltak.

A tanár is mondta.

Jó ember holtig tanul. Sosem késő tanulni.

(diplomás fogtechnikusi végzettséget szereztem)

2017. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Én 21 voltam.
2017. szept. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több diplomám van. Az elsőnél 23 éves voltam, az utolsót 30 évesen kaptam meg. Egy darabig most nem szeretnék tanulni, de lehet, hogy később elvégzek még valamilyen képzést.
2017. szept. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen szereztem meg az alap és 28 évesen a mesterdiplomát. Sajnos később kezdtem az egyetemen, nem egyből az érettségi után. De nem éreztem úgy, hogy nagyon kilógok a sorból.
2017. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most az jobb, ha érettségi után elmész egy olyan szakra, ami nem érdekel, elvégzed az egyetemet és 22 évesen lesz egy diplomád amit lehet nem is tudnál használni. Aztán elkezdesz vele dolgozni és 25 évesen jössz rá, hogy ezt te nem tudod életed végéig csinálni és akkor állj neki egy úgy diploma megszerzésének. Persze közben az államilag támogatott féléveid is megfogyatkoztak. 60+os korodig fogsz dolgozni, akkor már azzal foglalkozz amit tényleg szeretsz.

Talád ki, hogy mibaz amivel foglalkozni szeretnél és annak függvényében menj egyetemre. Addig oedig csinálhatsz nyelvvizsgát, jogsit, dolgozhatsz és kicsit élhetsz. Utána már nem sok szabadidőd lesz.

2017. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Annyira fel tud cseszni minden ilyen hülye kérdés. Sehány évesen nem késő diplomázni. Nemcsak 18-23 évesek járhatnak oda. Még nappalira sem. 25 évesen is csak taknyosnak számítasz. Nem értem hogy jut eszedbe, hogy bármiről lekéstél volna ilyen fiatalon.
2017. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a 40. évére szerezte meg egy középfokú nyelvvizsgávak együtt. :) Ninvs olyan hogy ideális.
2017. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így látom, most nyelvizsgákra és munkára szeretném fordítani a figyelmet, de a szüleim nem támogatnak ebben.
2017. szept. 27. 09:10
 10/10 lipe.wisu.ikre válasza:
Rövidesen jelentős átlagéletkor növekedés várható, így újra kell majd gondolni ezeket a számokat.
2023. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!