Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyolcadikból hova tovább...

Nyolcadikból hova tovább (többi lent)?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok. Nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni. Mind a két tesóm gimibe mentek. Én nem tudom eldönteni, hogy gimibe vagy szakgimibe info szakra menjek. Hogyan érdemesebb tanulni. Mert még nagyon bizonytalan vagyok. Bátyám egyetemre jár. Tudom mennyi pénzbe kerül minden (szállás, utazás stb..). Félek attól, hogy a szüleim x év múlva nem tudják ezt megengedni (legalábbis sok nélkülözéssel). Egyébként jól tanulok. Összegezve: érdemessebb szakgimibe és utána egyetemre menni. Vagy gimibe menni és utána egyetemre menni.A sima gimi szerintem azért kézen fekvőbb mert így lessz még 3-4 évem eldönteni hogyan tovább. Szerintetek mit tegyek?

2017. szept. 30. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szempont, hogy lehetnek anyagi gondok menet közben, akkor szakgimi, hogy minél előbb munkába állhass, és minél jobb munkát kaphass akkor is, ha nem jön össze első nekifutásra az egyetem. Ha menet közben majd arra jössz rá, hogy mégsem az az irány érdekel, amelyikről a szakgimi szól, az se baj, akkor mész tovább más irányba egyetemre, nem leszel elzárva semmi elől. De közben könnyebben vállalhatsz munkát, ha szükséges, mert lesz valamiféle képesítésed, nem csak a felmosás meg az árufeltöltés jöhet majd szóba.


Pusztán az időhúzás miatt ne válassz sima gimit. Sőt, nem is tudom, mi miatt lenne érdemes inkább azt választani, ha máris van elképzelésed arról, hogy mi érdekel (informatika). Mondjuk akkor, ha találsz informatika szakos gimit, ahova fölvesznek.


De szerintem ha a bátyád már egyetemista, akkor egyre jobb lesz a helyzet anyagilag, mert egyre többet dolgozhat és kereshet ő is, úgyhogy ha most nincs nagy gond, akkor a jövőben egyre kevésbé lesz valószínű, hogy lesz.

2017. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2017. okt. 1. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Arany János Tehetséggondozó program.

Ha szeretnél róla tudni valamit,írj! :)

2017. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, de miért tőled kérdezze? Inkább guglizz rá, kérdező! Meg nézd meg a Bursa Hungaricát is:

[link]

2017. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt majd később jöhet jól, de nem árt, ha már most is tudod, hogy van ilyen.
2017. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!