Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri pszichológu...

Szerintetek megéri pszichológusnak lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a pszichológia, az emberek bizalommal fordultak hozzám mindig is, szívesen osztják meg velem a problémáikat. De mindenki lebeszél róla, merthogy túlképzés van és nagyon sok tanfolyamot kell elvégezni mire az ember munkába állhat és, azt is mondták már nekem, hogy a pszichológusok irodákban fénymásolnak, mert nem jó a diplomájuk másra. Ugye nem igaz, hogy a 3 év alap+az egy év mesterképzés csak ennyire elég?

2017. okt. 12. 12:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat 2 év mesterképzést akartam írni.
2017. okt. 12. 12:41
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha téged ez nagyon érdekel, és úgy érzed, tudnád jól csinálni, akkor biztosan ki fogsz emelkedni a többi pszichológus közül. Akkor viszont már megéri. Tapasztalatot szerzel, elvégzed a tanfolyamokat, és felépítesz egy vállalkozást. Valamire specializálod magad.
2017. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez ennél azért bonyolultabb, de az igaz, hogy ha nem képzed magad tovább, meg nem vagy ott minden önképző körben, stb., ami az egyetemen van, akkor nem lesz jó állásod,nagyon sokat kell teperni és akkor lehet belőle pénzed, meg ügyesnek kell lenni, de csak az, hogy megcsinálod az egyetemet nem jelenti azt, hogy jó állásod lesz, pont a túlképzés miatt.
2017. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem, mivel túlképzés van, mostanában megint divat lett a pszichológia, rengetegen mennek erre a szakra. Én inkább a pszichiátert javaslom, ha megvan a pontod pszichológiára, akkor orvosira is megvan.
2017. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4#: Ezt így azért merész kijelenteni. Pszichóra elég egy emelt(ami lehet pl. nyelv is), ellenben az orvosira két emelt kell, kémia/fizika és biológia.
2017. okt. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az túlzás, hogy irodában fénymásolnak a pszichológusok. Vannak amúgy pályaelhagyók, de elég alacsony az arányuk, és valószínűbb, hogy már a képzés során váltanak, nem pedig a diploma megszerzése után.


Az viszont igaz, hogy szinte semmire sem elég a mesterképzéses diploma, a legtöbb területen kizárólag szupervízió alatt lehet dolgozni, ráadásul kötelező előírás, hogy x éven belül legyen meg a szakképzésed is. Emellett módszerspecifikus képzések elvégzése nélkül sem nagyon lehet boldogulni.


Azt kéne amúgy tisztázni, hogy mivel akarsz foglalkozni pszichológián belül. Az van, hogy "az emberek bizalommal fordulnak hozzám és megosztják velem a problémáikat" édeskevés ehhez a szakmához.

2017. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy a pszichológusnak és a pszichiáternek úgy nagyjából semmi köze egymáshoz? Az egyik bölcsész, a másik meg orvos. Tudod, a balneológus meg a bálnavadász sem ugyanaz...

A pszichológiával az a baj, hogy igény az vóna rá, mert egy jó pszichológus valóban aranyat ér, de kereslet az nem nagyon. Értsd: sok ember járna, ha meg tudná fizetni, de Budapesten kívül nagyjából nincs pénzük az embereknek ilyesmire. Államiban meg megkapod az első fizudat, és dönthetsz, hogy a hét hét napjából melyik kettőn eszel.

2017. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

az 5 év nem sokra elég. szerintem ne vágj bele, ha nem tudod vállalni a plusz szakképzés és a kötelező 150 óra sajátélményt, ami alsó hangon milliós összeg és összesen minimum 4 év még az MA-s diploma UTÁN.


egy pszichológus

2017. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem elég az, hogy az emberek bizalommal fordulnak hozzád a problémáikkal. Én is ezért végeztem el az egyetemet (BA+MA), most pedig ügyintézőként dolgozom. Ahogy az előzők írták, a pszichológia egyetem kb. semmihez sem elég, sokat kell bele fektetni ezen kívül is, és ez csak akkor éri meg, ha tényleg konkrét terved van, hogy mihez kezdesz vele. Más az, amit filmekben látsz vagy elképzelsz és más a valóság. Érdemes ismerősöket szerezni, akik tudnak többet mondani arról, hogy hogyan futottak be pszichológusként, mielőtt döntést hozol.
2017. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!