Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Köteles vagyok osztályozó...

Köteles vagyok osztályozó vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba tanulok de most év vége felé betegség miatt nem tudok lenni az utolsó 2 hónapban. A kérdés az hogy ha nem gyűlik össze az igazolt órákból a 250 óra akkor is köteles vagyok e megírni az osztályozó vizsgákat vagy kötelesek lezárni?
2010. máj. 29. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a tanorak 30%an nem vagy ott(egesz evben), akkor igen. ilyen esetben az sem szamit, hogy megvan-e a 250 ora hianyzas, ill. igazolt e vagy sem/vagy nincs meg felevente az adott targybol a kotelezo mennyisegu jegyed/.
2010. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem tudjátok mennyi a kötelező jegymennyiség félévente amitől lezárnak?
2010. máj. 29. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom a heti óraszám. tehát ha 3 matekod van egy héten, akkor egy félévbe legalább 3 matek jegyednek kell lenni.
2010. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elso vagyok, igen jol irta a masodik valaszolo. en is ugy tudom, hogy a heti oraszam, ugyanakkor ha pl. heti egy muveszetek orad van, nem eleg egy jegy.

a harom(talan ketto?) jegy a minimum.

tehat ez csak akkor ervenyes, ha heti tobb orad van az adott targybol.

tehat, ha heti 1/2/3 akkor 3 jegy kell, de ha 4/5/6...stb, akkor a heti oraszamnak megfelelo.

2010. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az osztályozó vizsgáktól egyébként ne félj, ha betegség miatt kell vizsgáznod, akkor nem szoktak szívózni a tanárok. Barátnőm majdnem 3 hónapot kórházban volt harmadik gimiben, és soha nem volt olyan jó bizonyítványa, mint akkor. A matektanár pl. vizsgáztatás helyett majdnem hogy korrepetálást tartott neki, aztán beírt egy ötöst. Ne komoly vizsgát képzelj el, csak a saját tanáraidnak számolsz be egyenként.
2010. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!