Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapszak második...

Biológia alapszak második diplomaként - mik a felvételi követelmények, és hol indítják a szakot?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók, érdeklődöm a biológia alapképzés szak iránt. Mivel felnőtt vagyok, és már rendelkezem egy főiskolai oklevéllel, csak a levelező szakok jöhetnének szóba.


Szeretném megkérdezni, hogy milyen intézményekben indítanak képzést (párat már listáztam, de hátha kikerülte valami a figyelmem), illetve hol tudom egyszerűen megnézni a felvételi követelményeket (valóban emelt szintű biosz és földrajz / kémia / matek kell)?


Szeretném tudni, ha újra kell érettségiznem, esetleg emelt szintű vizsgát tennem. Az első diplomámat jeles (5) minősítéssel szereztem, ha ez számít – bár egy teljesen más területen.


Köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 25. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A felvi.hu a hivatalos honlap, ahol minden felvételivel kapcsolatos információ megtalálható, ezek hiteles és megbízható infók. Tehát ha ott megnézed a szak követelményeit, akkor azok valóban úgy is vannak. Ha kötelező emelt érettségit tenni, akkor mindenképpen kell neked is.

2017. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden lehet levelezős formában is elvégezni a biosz szakot. Nem kell semmiféle emelt, még úgy sem, hogy picit nagyobb a ponthatár a nappalis képzéshez képest (nappalisan 280, de levelezőn is csak 320). Bár az tény, hogy jó, ha van egy biztos alaptudása az embernek biosz mellett nem csak földrajzból, hanem (szerves) kémiából, fizikából és matekból is, mert első félévben eléggé porodon vannak. Pl. első félévben a kémiai alapjai-s tanár picit mesélt a levelezősöknek tartott óráiról, hogy ugyebár ezek szombaton vannak, és míg nekünk hetente másfél órás órát tart, addig levelezőn szombatonként több anyagot ad le, több órán keresztül (nekem kicsit sokkoló volt, mert a drága tanár úr szövegelése már fél óra után merő unalom és érthetetlenség, nem még 3 órán keresztül), viszont vannak engedmények, pl. előadásoknál ami mondjuk nappalisoknak kötelező, az a levelezősöknél jó eséllyel nem. Persze a gyakorlatok ugyanúgy kötelezőek.
2017. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, megengednéd, hogy feltegyek pár kérdést privátban (amit túl személyesnek érzek, hogy itt megosszak)? Nagyon hálás lennék.
2017. okt. 27. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze! Csak nyugodtan. :) Remélem tudok segíteni.
2017. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!