Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előképzettség nélkül egyetem?

Előképzettség nélkül egyetem?

Figyelt kérdés

Heló!

Informatikai egyetemen előképzettség nélkül benn lehet maradni? Hogy látjátok a csoporttársaitokat, magatokat?

Ti hova jártok és milyen szakra?


Ezt azért kérdezem mert én még a ,,régi" rendszerben tanultam informatikát ami igazából az a ,,titkárnős" informatika volt, tehát semmi köze nem volt a ,,valósághoz" és nem is szerettem se word-ozni se ppt-zni, viszont az excel maga tetszett de ott is a függvényes része.

Na szóval elvégeztem egy szakmát amit nem szerettek és megakartam próbálni egy informatikai egyetemet, de lebeszéltek róla hogy neked már pedig nem menne, meg az nagyon nehéz és belebuknál... Tehát elmentem dolgozni, viszont mindig az eszemben a dolog, hogy mi lenne ha...


Szóval ti hogy látjátok?

Csoporttársaitok, barátaitok, ismerőseitek hogy bírják az egyes informatikai szakokat?

Minden válaszírónak előre köszönöm!



2017. okt. 28. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mások élik a te életedet, vagy te? Akkor meg miért hagyod, hogy helyetted döntsenek ("lebeszéljenek")?

Vagy menni fog, vagy nem. De ha mások miatt meg sem próbálod, egy életen át bánni fogod.

2017. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Bocs, de nincs olyan, hogy informatikai egyetem.

Plusz ha neked az informatikáról a szövegszerkesztés eszedbe jut egyáltalán, hát nagyon fogalmad sincs, mit takar ez a szak.

2017. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A középiskolai matematika még ma is “titkárnős”, max. emelten tanítanak egy kis programozást, de azzal sem mész sokra. Szóval ilyen szempontból nem vagy lemaradva, inkább matek kell.
2017. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyors tempóban haladunk, ilyen az egyetem. Vagy otthon előbb az internetről felszeded a tudást vagy elmész előtte egy informatikai OKJ-re, de az csak az kb első egy hónapra előny.
2017. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hú.. igyekszem válaszolni!

Azért hagytam magam lebeszélni mert annyira győzködtek hogy mindenkinek "nehéz" még aki 100 éve tanulja is hogy nekem aki nem vagyok se rendszergazda se szoftverfejlesztő ergó nincs sem hálózati, sem programozási valós tapasztalatom tuti bukni fogom és ha nap mint nap hajtogatják hogy már pedig neked nem fog menni meg úgyis kibuksz azért elbizonytalanodsz.


2 es

Értelmezd az általam megfogalmazott szöveget:

Régi rendszerben tanultam, nem informatikai szakon ahol csak a szövegszerkesztést oktatták, viszont azt kifejezetten rühelltem mert számomra feleslegesnek tűnt.


Az utolsó 2 nek köszönöm!

Viszont ismeretségetekben/évfolyamotokban van olyan akik laikusan vágott a szakba? (nyilván)

Ha ismeretek, ő hogy bírja?

2017. okt. 28. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az idén kezdtem a mérnökinformatikus bsc-t, esti, sok év tanulás kihagyás után.

Nekem elsősorban az időhiány a gondom, az iskola messze,hosszú az utazási idő, plusz pénzt is kellene keresni, és emellett tanulni...biztos nem fogom tudni ebben a félévben az összes kreditet teljesíteni.

A tantárgyaknak kreditértékük van, egy kredit harminc tanulmányi munkaórát jelent. A programozás pl 6 kredit és egy félévre van összesen 27 kredit értékű tantárgy. Ez azt jelenti, hogy a szorgalmi időszakban naponta (vasárnapot is beleérte) 3 órát kéne tanulni. Ennyi idő alatt teljesíthető lenne, ha lenne most annyi időm.

Viszont az pozitívum, hogy az egyetem megad ehhez minden segítséget, szemben egy OKJ-s képzéssel (az rettenetes volt programozásból: se tankönyv, se gyakorló feladatok, se online tananyag ).

2017. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok


Most nézem, hogy véletlenül matematikát írtam, arra gondoltam, hogy a középsulis infó még mindig titkárnős. Én emelt matek-infó speces osztályba jártam, nagyon sok osztálytársam ment mérnökinfóra, gazdinfóra, programtervező informatikusnak. Ők mondjuk a szabadidejükben is sokat foglalkoztak vele, pl. programozni tanultak, de ők is azt mondják, hogy a középiskolában tanultak közül egyedül a matek és még talán a fizika tudásukat tudják kamatoztatni mert a középiskolás infónak köze sincs ahhoz, amit egyetemen tanítanak. Azt mondják, hogy nehéz, de bele lehet rázódni és ha valakit tényleg érdekel, elhivatott és szorgalmas, rendszeresen tanul és foglalkozik vele, akkor meg lehet oldani.

Nekem személyes tapasztalatom nincsen ezekkel a szakokkal kapcsolatosan, de majd biztosan írnak mások is, akik több mindent tudnak mesélni.

2017. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem:) Elhiszem hogy időhiány van:)

Bár... csak napi 3 óra elég mindenre?


A matekosat értettem, nem akartam kötözködni:)

Hát aki tapasztalatot személyest akár ismerősét le tudja írni annak hálás vagyok:)

Persze nem csak a szép és jó oldal érdekel hanem inkább a valós része:) Hogy mennyire nyomják hajnalig, stressz, tananyag, követelmény stb:)

De köszönöm akik eddig érdemit írtak:)

2017. okt. 28. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg mindig ugy gondolom hogy sokaknak azert nem megy infó szakon mert nem veszik komolyan. Vagyis szerintem általában a csoport fele ilyen szokott lenni. Nem olyan hude hihetetlenül nehez, hogy egy átlagos kepessegu ember kellő energia es ido raforditasaval ne tudna megcsinálni a tárgyakat. Nyilván ez akkor van, ha az ember nappalin tanul, nem dolgozik, nem kell eltartania magát, más komoly felelőssége nincs. De mint ahogy írta valaki, esti suli es mellette munka, utazás, az mar sok lehet.


De masok miatt ne add fel! Motivaltnak tűnsz. Ha az vagy es ezt akarod csinálni akkor menni is fog! Hajra.

2017. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulsz szorgalmasan és hozzá még veszel igénybe különböző zh és vizsgafelkészítéseket. (Rengetegen járnak ilyenre).


Ha ezeket megcsinálod és érdekel is akkor menni fog.

2017. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!