Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE BTK portugál / török...

Az ELTE BTK portugál / török / skandinavisztika szakra mik a felvételi követelmények? A szegedi és pécsi is érdekelne. Vélemények a szakokról?

Figyelt kérdés

Régebben megtaláltam a felvi.hu-n de ma már nem.

Esetleg aki oda jár, mi a véleménye róla?

Mindenképpen valamelyikre szeretnék járni, csak még nem döntöttem el, mert mindegyik nagyon érdekel..:)

16/l



2017. nov. 2. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Portugálra sajnos nemrég kötelezővé tették a portugál emelt szintű érettségit, vagy ezzel egyenértékű nyelvvizsgát. Skandinavisztikára tudsz választani: vagy emelt angol, vagy emelt német kell. Ez viszont az egész országban csak az ELTE-n indul.

Török szakban nem vagyok biztos, de szerintem oda nem kötelező az emelt érettségi. De szerintem sosem árt, ha megvan, már csak a plusz pontok miatt is.:)

2017. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2017. nov. 2. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Törökre is kell emelt érettségi valamilyen nyelvből:)

Én olaszt tanulok portugál minorral az Eltén és azt hallottam, hogy a török tanítása nem valami színvonalas:/

2017. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszi :) és a suli milyen?az órák?
2017. nov. 2. 16:33
 5/7 anonim válasza:
A török elég kemény, nem véletlen, hogy az én csoportom 2015-ben 25 fővel indult, és most előreláthatólag 7-en fogunk diplomázni. Az oktatásról a leglényegesebb, amit ott is a legelején elmondanak, hogy ez nem egy nyelvkurzus, és ezt nagyon komolyan is gondolják. Sokkal több a történelemmel, a tudománnyal foglalkozó óra, mint a nyelvvel vagy a kultúrával. Ha mégis emellett döntesz, akkor annyit tudok még javasolni, hogy az első évet mindenképp vedd komolyan (legalábbis komolyabban mint mi), mert az év végén van egy alapvizsga, ami ha nem sikerül, akkor vége is van az egésznek. Magával a szakkal akkor érdemes tervezni szerintem, ha tudományos munkákkal szeretnél foglalkozni, pl oszmán szövegeket fordítani, esetleg phd-t csinálni és egyetemen tanítani.
2017. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Skandinavisztikára mennyire nehéz bekerülni?
2017. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
skandi 400 felett van
2017. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!