Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE PPK pszichológia szakhoz...

ELTE PPK pszichológia szakhoz mennyire kell jónak lennem biológiából?

Figyelt kérdés

Számítanak bármit a felvételiben az év végi jegyeim biológiából (kb. 4-es mindig)? Plusz pont lenne, ha abból érettségiznék? Az egyetemen mennyi a kötelező ehhez kapcsolódó tantárgy? És mennyire kell vele sokat szenvedni?

A pszichológia érdekel a legjobban, és az álmom hogy azzal foglalkozzak, de a biológiát mindig nagyon utáltam, és rossz is vagyok belőle. :(

Angolból biztos lesz egy emelt érettségim egyébként, valószínűleg történelemből is. Az utolsó két évem év végi jegyei is remélhetőleg többségében ötösök lesznek.

(11.-es vagyok).



2017. nov. 2. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia! A pszichológiához kötelező az emelt biológia érettségi az angolra és a töri emelt ehhez a szakhoz nem kell. Én is gondolkodom, hogy erre a szakra megyek. Melyik egyetemre készülsz?
2017. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én most azt olvastam, hogy nem kötelező biológiából, csak 1 emelt kell egy választott tantárgyból. De nem tudom... amúgy az ELTÉre :)
2017. nov. 2. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező az emelt biosz érettségi, sokféle emeltet elfogadnak (többek között az angolt (de másik idegennyelv is tökéletes), történelmet, magyart és a matekot, szóval bőven lehet válogatni)

Az is igaz, hogy a biosz szerves részét képezi a tananyagnak, de ha a pszichológia az álmod, meg fogsz birkózni vele, abszolút teljesíthető.

Hajrá :)

2017. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első tényleg hülyeségeket ír, a második válaszoló jól leírta a követelményeket.


Kérdező: nem vészes a biosz, bár lehet, hogy úgy fogod megélni, hogy szenvedni kell vele valamennyit. Van olyan egyetem, ahol sokkal durvábban kérik számon az anatómiát pszichológia szakon, mint az ELTE-n, itt főleg az élettanon van a hangsúly, neurológián, és magatartásgenetikán. Ezek pedig kellenek ahhoz, hogy megértsd a különböző pszichológiai folyamatokat. De teljesíthető. Persze nyilván akinek nagyon ment a biosz középiskolában, még emeltezett is, az előnyben van azzal szemben, akinek nem ment a biosz, nem is érettségizett, de itt azért nem kell annyira jónak lenni belőle, egyszerűen csak be kell magolni egy csomó mindent, a fontos dolgokat, amiknek tényleg van nagy jelentősége a pszichológia kapcsán pedig meg fogod érteni, meg fogod tanulni. Ez ne vegye el a kedvedet!

2017. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 6. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, ELTE PPK-n vagyok pszichológia szakos. Nálam sokkal rosszabb nem lehetsz bioszból, gimiben kettesekkel szenvedtem végig, és egyszer félévkor meg is buktam belőle. Egyetemre "összeszedtem" magam, igaz rengeteg időt és energiát fektettem bele, de elsőre sikerült minden bioszos tárgyat teljesítenem (élettan és anatómia 1-2 és a neurológia szívás, de túl lehet élni). Az sokat segíthet, ha valaki elmagyarázza neked a dolgokat tanulás közben és nem csak bemagolod az anyagot. Mindenesetre szerintem nem kell félned tőle, kb. 4-5 bioszos tárgyad lesz az ELTE-n 3 év alatt (minden tárgyért krediteket kapsz és ez kb. 12-15 kreditet jelent a kötelezően teljesítendő 180-ból, úgyhogy tényleg nem sok) :) Nem kapsz azért plusz pontot, ha bioszból érettségizel, és ha duplázol a jegyeid sem számítanak egyáltalán. A biosz miatt meg ne aggódj, simán teljesíthető lesz. Főleg ha 4-es vagy belőle, az azt jelenti hogy van tudásod amire tudsz majd alapozni és azért nem a nulláról indulsz :) Sok sikert!!
2017. nov. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Az mit jelent, hogy duplázni, ha szabad kérdeznem?
2017. nov. 7. 06:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A duplázás a felvételi pontszám kétféle kiszámítási lehetőségének egyike. A két beszámított érettségi eredményed százalékos értéke duplán (azaz 2*100 duplán = összesen 400 pont) + többletpontok (100 pont), így jön ki a maximális 500 pont. A másik számítási mód az, amikor csak "egyszer" számítanak a felvételi tárgyak eredményei (összesen 200 pont), a másik 200 pont pedig két részre oszlik: az összes érettségi eredményed átlaga, valamint az utolsó két év végi jegyekből kialakult pontszám (100-100), mellé többletpont. Siettem, de remélem, érthető :) Hogy melyik módon számolják a pontjaidat, az automatikus, a rendszer úgy számol, ahogy több pontod lesz! :)
2017. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 7. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!