Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóval én úgy hallottam, hogy...

HariAMindentTudó kérdése:

Szóval én úgy hallottam, hogy a 10.11.12. tanév + az érettségi számit bele az egyetemhez. Én a Pesti Müszaki Egyetmre mennék. Az első évemet, elba*tam. Csupa négyes vagyok mindenből, szakmai tantártgyból ötös. Lehetséges, hogy elcsesztem?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

HAGYOMÁNYOS MÓDSZER:

-érettségi tantárgyak 11-12 év végi jegyeiből szerezhető: max 100 pont (50-50 évente, mindegy tantárgy 10 pontot ér, tehát ha 5ös vagy akkor 10 pont, ha 4es akkor 8, így tovább)

-érettségi vizsgák százalékeredményeinek átlaga: max 100 pont (összeadnak mindent és elosztják 5-tel)

-az egyetem által megjelölt két felvételi tantárgy érettségi százalékainak összege: max 200 pont (pl. ha a kért tárgyak irodalom és angol, akkor egy 80%-os irodalommal és egy 80%-os angollal 160 pontod lesz)

-pluszpontok (jelenlegi állás szerint): középfokú nyelvvizsga 28 pont, 2 középfokú nyelvvizsga 50 pont, felsőfokú nyelvvizsga 40 pont, emelt érettségi 40 pont, ezek mellett kiemelkedő sporteredmény, hátrányos helyzet, blah blah nézz utána ha gondolod)


DUPLÁZÓS MÓDSZER:

Fogod az előbbiekben is szereplő két egyetem által kért tantárgyat és az érettségin elért százalékaidat megduplázod.

Elvileg ez a nehezebb módszer, de ha géniusz vagy 2 tárgyból és tudsz 90% felettit produkálni belőlük, akár jövedelmező is lehet.

Pluszpontok természetesen ehhez is adódnak.

2017. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem számit a 10edik?
2017. nov. 5. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az úgy nem igaz, hogy csak a 11. és 12. év végi jegyek számítanak. Az adott tárgyból utolsó két év végén szerzet érdemjegy számít. Ez nagyrészt valóban a 11. és 12. osztály, de nem minden esetben. Én például egyes természettudományos tantárgyakat (pl.kémia) csak 9. és 10. évben tanultam, utána már nem, így nekem két jegy ezekből az évekből származott. Ez nyílván nem számít sokat, két jegy, sok nem múlik rajta, csak gondoltam, hogy pontosítok.

Semmi nincsen elveszve, még tudsz javítani, tudsz plusz pontot is szerezni (nyelvvizsga, emelt érettségi, OKTV) és ott van a duplázás lehetősége is, de a műszaki képzéseken általában nem szokott magas lenni a ponthatár.

Ajánlom a felvi.hu-t, ott mindent megtalálsz és utána tudsz nézni a pontszámításnak, a felvételi rendszernek és meg tudod nézni, hogy melyik szakon mik a felvételi tárgyak, amikre rá kell gyúrni stb. Van pontkalkulátor is, amivel meg tudod saccolni, hogy hány pontod lesz.

2017. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!